Hiszpania: Uczestnicy obozowiska na Teneryfie chcieli zarazić koronawirusem lokalną społeczność

Hiszpania: Uczestnicy obozowiska na Teneryfie chcieli zarazić koronawirusem lokalną społeczność
Fot. Pixabay

Uczestnicy obozowiska, które w niedzielę zostało zlikwidowane na jednej z plaż na hiszpańskiej Teneryfie, chcieli zarazić koronawirusem lokalną społeczność – wynika z ustaleń żandarmerii i kanaryjskiej policji.

Z informacji służb, które opublikował madrycki dziennik „Publico” wynika, że wśród 62 osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy podczas likwidacji obozowiska, były osoby chore na COVID-19.

Gazeta powołując się na policyjne dochodzenie wskazuje, że większość uczestników obozowiska w gminie La Orotava stanowiły osoby poniżej 30. roku życia. Nie miały one ani masek ochronnych, ani nie zachowywały dystansu społecznego.

Rozbite w sobotę na plaży Los Patos na Teneryfie obozowisko zostało postawione nie tylko bez pozwolenia lokalnych władz, ale również w miejscu, w którym występuje wysokie ryzyko osunięcia się skał.

W Hiszpanii od początku sierpnia nasila się epidemia SARS-CoV-2, a dziennie przypadki zakażeń przekraczają liczbę 2 500. W poniedziałek wieczorem resort zdrowia ogłosił, że tylko od piątku w kraju zmarło 73 pacjentów zakażonych koronawirusem, a także przybyło 8 616 przypadków infekcji. (PAP)

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email