HIPNOZA WŚRÓD TANCERZY, BOMBA W BIBLIOTECE

  22.06.2010 r. odbędzie się wyjątkowy koncert. „Hipnoza” i „Bomba” to zespoły składające się z osób niepełnosprawnych biorących udział w projekcie „Otwieramy okno na świat, aktywizacja osób niepełnosprawnych”. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”zaprasza elblążan na występ zespołu muzycznego i tanecznego do Biblioteki Elbląskiej.

Hipnoza to zespół taneczny składający się z 16 osób (wśród których jest jedna osoba niesłysząca, z ogromnym poczuciem rytmu), które jeden raz w tygodniu przez dwie godziny trenują układ taneczny w rytmie Disco Dance. Choreografem i trenerem zespołu jest pan Piotr Beńko.

Największym wydarzeniem i niezwykłym przeżyciem dla tancerzy była możliwość wystąpienia podczas Konfrontacji Tanecznych w Elblągu 22.05.2010. Po raz pierwszy publicznie i przed tak dużą publicznością mieli okazję, jako goście konkursu, pokazać to czego uczyli się od 09.2009 r. Publiczność przyjęła zespół z ogromnym dopingiem, co dodało skrzydeł tancerzom. Po występie jury na stojąco dało zespołowi trzy jedynki (symboliczne pierwsze miejsce). Oklaski i radość zespołu wycisnęła nie jedną łezkę wśród publiczności, tym bardziej, że znajdowały się tam rodziny i koledzy naszych gwiazd. Teraz Hipnoza przygotowuje się do ostatniego występu, który odbędzie się pod koniec czerwca, tym występem zespół zakończy swój udział w projekcie.

Bomba to zespół muzyczny. Skład zespołu to 20 osób niepełnosprawnych, regularnie uczestniczących w zajęciach.

Zespół ma już za sobą kilka koncertów, między innymi w listopadzie wystąpił dla kolegów z Przezmarka w Bibliotece Elbląskiej podczas spotkania zatytułowanego „Poranek Gwiazd”, koncert podczas imprezy andrzejkowej dla osób niepełnosprawnych w Młodzieżowym Domu Kultury, koncert kolęd, podczas Wigilii zorganizowanej dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej  i ich rodzin w MDK-u przy ul. Bema. Teraz zespół pracuje nad koncertem podsumowującym, usłyszymy wszystkie piosenki, których uczyli się w czasie trwania projektu, nie zabraknie też nowości.

W.ramach projektu stowarzyszenie realizuje jeszcze inne zadania, niektóre tj. łyżwy, kajaki, rowery już się zakończyły, w czerwcu kończą się zajęcia na basenie i taneczne. Do końca lipca zakończą się  zajęcia plastyczne, nauka jazdy konnej oraz zajęcia muzyczne.
Na koniec lipca odbędzie się spotkanie podsumowujące cały projekt.

Projekt jest realizowany od kwietnia 2009 r. dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynator projektu Joanna Ziemińska  DS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5518