Grudziądz: Zrób badanie, bądź zdrów

Grudziądz: Zrób badanie, bądź zdrów

W ramach programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko–Pomorskiego również mieszkańcy Grudziądza mogą wykonać bezpłatną kolonoskopię.

Badania realizuje 14 wybranych w konkursie o dofinansowanie placówek medycznych w całym regionie. W naszym mieście jest to Centrum Zdrowia Na Skarpie przy ul. Konstytucji 3 Maja 3, czynne poniedziałek – piątek w godz. 8.00–20.00. Informacje uzyskać można pod nr tel. 603 464 009 (w godz. 8.00–16.00) i 661 014 444 (w godz. 16.00–20.00).

Warto dodać, że rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Należy do tzw. chorób cywilizacyjnych. Sprzyjają mu siedzący tryb życia, wysoko przetworzona żywność, używki. Rozwija się przez kilkanaście lat, długo nie dając uchwytnych objawów. Ryzyko zachorowania rośnie z wiekiem, dlatego osobom po 50. roku życia zaleca się regularne badania profilaktyczne.

Z bezpłatnych przesiewowych badań kolonoskopowych mogą skorzystać osoby z grup podwyższonego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego – w wieku 50–65 lat, a także młodsze, w których rodzinach stwierdzono wcześniej tego rodzaju schorzenia.

Zapraszamy do korzystania z uruchomionego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko–Pomorskiego telefonu informacyjnego na temat projektu: 56 652 18 73.

  Biuro Prezydenta Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18653 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.