Grudziądz: Walczmy z rakiem piersi

Grudziądz: Walczmy z rakiem piersi

Urząd Miasta Grudziądz zaprasza wszystkie panie do skorzystania z zaproszenia Regionalnego Szpitala Specjalistycznego i wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych.

– badanie mammograficzne dla kobiet niezależnie od miejsca zamieszkania w wieku od 50 do 69. roku życia (raz na 2 lata) – finansowane przez NFZ oraz dodatkowo dla grudziądzanek w przedziale wiekowym od 40 do 49 i od 70. roku życia (z grupy podwyższonego ryzyka) – finansowane przez gminę–miasto Grudziądz,

 – badanie cytologiczne – dla kobiet w wieku od 25 do 59. roku życia (raz na 3 lata) – finansowane przez NFZ. Z okazji miesiąca walki z rakiem piersi, który obchodzimy w październiku zapraszamy na badanie mammograficzne w dodatkowy dzień tygodnia, tj. w sobotę, 27 października w godz. 9.00–13.00 do Pracowni Mammograficznej (ul. Rydygiera 15/17, budynek D, II piętro, gabinet 241). W Poradni Ginekologicznej będzie także możliwość wykonania badania cytologicznego (parter, gabinet 009).

Na badanie w tym dniu nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Skierowanie nie jest potrzebne. Wystarczy tylko dowód osobisty. Zostanie także przygotowane stoisko informacyjno–edukacyjne, gdzie będzie można m.in. otrzymać materiały informacyjne oraz nauczyć się  samobadania piersi.

  UM Grudziądz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19093