Grudziądz: Ruszył „Bezpieczny Senior”

Grudziądz: Ruszył „Bezpieczny Senior”

Za nami pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach programu „Bezpieczny Senior”. W Klubie Seniora działającym przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej przy ul. Śniadeckich 6 z osobami starszymi rozmawiali przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji.

Przypomnijmy, głównym celem projektu jest ochrona seniorów przed zagrożeniami związanymi ze współczesnymi metodami działania oszustów oraz przemocą w rodzinie. Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przeprowadzą po 2 spotkania dla każdej grupy seniorów w miejscach ich zrzeszania się lub spotkań. W wybranych dzielnicach dołączą do nich również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i mówić będą o bezpieczeństwie przeciwpożarowym i ochronie przed tlenkiem węgla.

Spotkanie w Klubie Seniora przy ul. Śniadeckich, które odbyło się wczoraj, tj. 22 lutego poprowadzili policjanci:Maciej Szarzyński i Sylwester Lewandowski. W wydarzeniu uczestniczyło 25 seniorów, którzy aktywnie włączyli się do dyskusji na temat bezpieczeństwa, przedstawiając własne doświadczenia w tym zakresie oraz Przewodnicząca Grudziądzkiej Rady Seniorów Lidia Chmielewska i pracownicy Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Na zakończenie funkcjonariusze wręczyli uczestnikom m.in. specjalnie przygotowane informacje z numerami telefonów alarmowych.

Warto dodać, że kolejne spotkanie z cyklu „Bezpieczny senior” odbędzie się we wtorek, 27 lutego o godz. 10.00 w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Piłsudskiego.

Kluby Seniora lub inne podmioty zrzeszające osoby starsze zainteresowane programem „Bezpieczny senior” i zorganizowaniem spotkania w swoim gronie proszone są o zgłaszanie się do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego osobiście (parter, pok. 102) lub pod nr tel. 56 45 10 318.

  Biuro Prezydenta Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17660 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.