Grudziądz: Pakiety ze środkami ochrony dla mieszkańców

Grudziądz: Pakiety ze środkami ochrony dla mieszkańców

Od 16 kwietnia wchodzi obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W związku z pojawiającymi się zaleceniami oraz rosnącą ilością zakażeń wirusem COVID-19, władze Grudziądza postanowiły zakupić maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji dla pracujących mieszkańców.

Decyzją Rządu od czwartku, 16 kwietnia, każda osoba poruszająca się po ulicy będzie zobowiązana do zasłaniania ust i nosa. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski chce wesprzeć mieszkańców w tym trudnym czasie. W związku z tym Urząd Miejski organizuje akcję pt. „Herosi codzienności”. Każdy grudziądzanin narażony na zakażenie koronawirusem, poprzez wykonywanie pracy na rzecz wszystkich mieszkańców naszego miasta czy opiekę nad osobami starszymi, może zgłosić zapotrzebowanie na pakiet ze środkami ochrony osobistej. Oprócz służby zdrowia to także m.in. ekspedientki, kierowcy, motorniczy, kurierzy czy po prostu pracownicy mający bezpośredni kontakt z interesantem, są na pierwszej linii frontu.

Fot. UM Grudziądz

Pakiet będzie zawierał dwie wielorazowe, bawełniane maseczki ochronne wraz z instrukcją ich użytkowania, filtry oraz płyn do dezynfekcji o pojemności 1 l.

Samorząd zakupi płyn dezynfekujący oraz materiał na maseczki ochronne, które wykonają pensjonariusze Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu. W pomoc zaangażują się także Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Osoby zainteresowane pakietem ochronnym są proszone o kontakt z Wydziałem Komunikacji Społecznej drogą elektroniczną na adres herosi@um.grudziadz.pl. W wiadomości należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. Urzędnicy będą kontaktować się indywidualnie w sprawie bezpiecznego przekazania środków. Liczba pakietów ograniczona.

Pakiety ochronne dla mieszkańców w ramach akcji „Herosi codzienności” to kolejna inicjatywa samorządu Grudziądza w walce z koronawirusem.