Grudziądz: Organizacje zaprezentują się mieszkańcom

Grudziądz: Organizacje zaprezentują się mieszkańcom

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego zaprasza na „Przegląd Organizacji Pozarządowych”,  który odbędzie się w ramach „Majówki na trawie” w sobotę, 26 maja w godz. 12.00–18.00 na ul. Kościelnej.

Organizacje zaprezentują swoją działalność przez wystawy, warsztaty, występy oraz  zabawy dla dzieci. Będzie można porozmawiać z członkami stowarzyszeń oraz wziąć udział w przygotowanych atrakcjach. Panie będą miały okazję nauczyć się jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Z kolei panowie tego dnia będą mogli przenieść się w czasy historycznej rekrutacji do służby w 18. Pułku Ułanów Pomorskich, ponadto będzie można zrobić sobie zdjęcie z piłkarzem Grudziądzkiego Klubu Sportowego „Olimpia” i zobaczyć pojazd militarny Stowarzyszenia Fort Wielka Księża Góra. Zainteresowane osoby mogą również wziąć udział  w warsztatach Stowarzyszenia Kulturalny Port m.in. z filcowania, czy robienia kwiatów z rajstop oraz warsztatach z rękodzieła połączonych z kiermaszem zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „TO–MY”. Grudziądzkie Towarzystwo Kultury zaprosi do udziału w miniwarsztacie fotograficznym „Fotobudka”. Będzie można również podziwiać monety, banknoty, czy numizmaty grudziądzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Zaplanowano także zabawy z elementami edukacyjnymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla dzieci, przygotowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i wiele innych atrakcji.

  Biuro Prezydenta Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18176