Grecja: Cztery przypadki brytyjskiego wariantu koronawirusa. Powrót obostrzeń

Grecja: Cztery przypadki brytyjskiego wariantu koronawirusa. Powrót obostrzeń
Fot. Pixabay

W Grecji u czterech osób niedawno przybyłych z Wielkiej Brytanii stwierdzono obecność nowego szczepu koronawirusa – podała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na źródła rządowe. Tego dnia w całej Grecji zostały przywrócone restrykcje epidemiczne, które zniesiono przed świętami.

Jak pisze Reuters, powołując się na przedstawiciela greckiego ministerstwa zdrowia, zakażone nową, bardziej zaraźliwą odmianą koronawirusa osoby przebywają na kwarantannie. To pierwsze potwierdzone przypadki brytyjskiej mutacji koronawirusa w Grecji.

Tymczasem w niedzielę w całym kraju na tydzień przywrócone zostały restrykcje, które władze zniosły tuż przed świętami. Ponownie zamknięte zostały m.in. salony fryzjerskie i sklepy, w których nie są sprzedawane towary pierwszej potrzeby.

Decyzja została podjęta mimo malejącej liczby nowych infekcji w ostatnich dniach. W sobotę potwierdzono 262 zakażenia koronawirusem, co było najniższą dzienną liczbą od września. Spadkowy trend utrzymuje się w Grecji od 12 listopada, kiedy odnotowano najwyższą liczbę 3316 zakażeń. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email