Gimnastyka buzi i języka

Gimnastyka buzi i języka
Fot. pixabay.com

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie – to jeden z najpopularniejszych łamańców językowych. Nie radzi sobie z nim wielu dorosłych, a jak będzie z dziećmi? Olsztyńskie instytucje kultury zapraszają na bezpłatne warsztaty logopedyczne, na których najmłodsi będą mogli nauczyć się pięknie i wyraźnie mówić.

Aby nauczyć dzieci pięknie się wysławiać, aż trzy instytucje połączyły siły! Miejska Biblioteka Publiczna, Olsztyński Teatr Lalek oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie zapraszają w dniach 19-21 sierpnia na warsztaty logopedyczne.

– Spotkania kierujemy do dzieci w wieku 6-8 lat – zachęca Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Atrakcyjne ćwiczenia w formie zabaw poprowadzą profesjonaliści z Olsztyńskiego Teatru Lalek: Agnieszka Roszko oraz Adam Hajduczenia.

Fot. olsztyn.eu

Program zajęć:
19.08. (środa), godz. 11.00 – Oddychamy i buzią ruszamy, czyli jak mówić głośno i wyraźnie: zabawy oddechowe i „łamańce językowe”;
20.08. (czwartek), godz. 11.00 – Rysujemy, czytamy i wyobraźnię uruchamiamy: praca z tekstem, ilustrowanie ulubionych bajek;
21.08. (piątek), godz. 11.00 – Pięknie mówimy i pamiątki warsztatowe robimy: podsumowanie.

Warsztaty odbędą się w atrium Galerii Sztuki BWA (al. Piłsudskiego 38). Obowiązują zapisy: promocja@mbp.olsztyn.pl lub tel. 89 535 30 80 wew. 17.

O prowadzących warsztaty:

Agnieszka Roszko – aktorka.
Od ponad 25 lat na zawodowej scenie OTL w Olsztynie. W 1993r. ukończyła PWST w Warszawie, wydział lalkarski w Białymstoku. Ponadto zajmująca się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, juror w konkursach recytatorskich i dziecięcych przeglądach form teatralnych. W Olsztyńskim Teatrze Lalek prowadziła zajęcia z emisji głosu z elementami poprawności oddechowej z grupą „Teatroholików”.

Adam Hajduczenia – aktor, lektor, logopeda.
Aktor – od 30 lat na zawodowej scenie w OTL w Olsztynie, wcześniej w ruchu amatorskim w Białymstoku (teatr poezji Pro, szkolny teatr poezji, teatr przy domu kultury w Białymstoku) i epizod w teatrze dramatycznym im. A. Węgierki również w Białymstoku. Ukończona w roku 1991 PWST w Warszawie wydział sztuki lalkarskiej w Białymstoku. Wielokrotny uczestnik jury konkursów recytatorskich i różnych form teatralnych. Od wielu lat zajmujący się szeroko rozumianą edukacją teatralną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w OTL w Olsztynie.
Lektor – od czasu studiów współpracownik Polskiego Radia, najpierw rozgłośni białostockiej, potem olsztyńskiej, lektor radiowy i telewizyjny współpracujący chyba ze wszystkimi stacjami radiowymi w kraju, autor i „głos” w wielu tekstach reklamowych.
Logopeda – podyplomowe studia logopedyczne ukończone w roku 2000, studia kwalifikacyjne (uzupełniające) ukończone w roku 2009, w latach 2000-2005 jako logopeda prowadzący logopedyczny punkt konsultacyjny dla dzieci przy Olsztyńskim Teatrze Lalek. W latach 2000-2004 r. logopeda w przedszkolu wojskowym. Prowadzący liczne szkolenia nt. emisji głosu i poprawnej artykulacji dla rad pedagogicznych w Olsztynie i województwie warmińsko-mazurskim.

Źródło: olsztyn.eu
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email