Gdynia: Znajdź inspirację w muzeum

Gdynia: Znajdź inspirację w muzeum

Realizowany przez Muzeum Miasta Gdyni projekt „Włącz muzeum”, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą uczestniczyć w kulturze, dobiega końca. Podczas jutrzejszego spotkania będzie można zaprojektować właśne meble i przekonać się, co powstaje z połączenia twórczości i technologii.

– Warsztaty są częścią dłuższego i większego programu  różnych wydarzeń, które są skierowane do osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Gdynia realizuje politykę „miasta bez barier”, my – jako instytucja publiczna – chcemy się w to włączyć. Dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury pozwoliło nam ułożyć nasze pomysły i współpracę z różnymi grupami w pewien przemyślany program – mówi Dorota Brzezińska z Muzeum Miasta Gdyni.

Przedostatnie spotkanie w ramach cyklu „Włącz muzeum” odbędzie się 22 października (o godz. 14:00). Na ten dzień zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, które stanie się inspiracją do twórczego działania. Uczestnicy będą mogli zaprojektować własne meble na zajęciach pod nazwą  „Od pomysłu do produktu”. Zarówno oprowadzanie, jak i warsztaty będą tłumaczone na język migowy.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16722