Gdynia: Zmiany w dyżurach telefonicznych w DOPS

Gdynia: Zmiany w dyżurach telefonicznych w DOPS

Zawieszone są popołudniowe i weekendowe telefoniczne dyżury w czterech gdyńskich Dzielnicowych Ośrodkach Pomocy Społecznej. Telefony interwencyjne działają w normalnym trybie, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30. Jednak w dalszym ciągu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pozostaną w kontakcie z policją i Sanepidem.

Decyzję o zawieszeniu dyżurów (od 1 czerwca) podjęto ze względu na niewielkie zainteresowanie mieszkańców i brak telefonów z prośbą o pomoc po południu i w weekendy. Inaczej było w początkowym okresie pandemii, gdy telefony i dyżurujące przy nich osoby pracowały przez siedem dni w tygodniu.

– W związku z sytuacją pandemiczną w gdyńskim systemie wsparcia społecznego odnotowaliśmy kilkaset nowych rodzin, którym udzieliliśmy pomocy finansowej bądź rzeczowej – poinformował Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

W dalszym ciągu w razie konieczności pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pozostaną w kontakcie z policją oraz Sanepidem i wraz z żołnierzami WOT będą dostarczać interwencyjne pakiety żywieniowe osobom przybywającym na kwarantannie. Gdyby wymagała tego sytuacja, popołudniowe i weekendowe dyżury telefoniczne mogą zostać przywrócone. Na razie tryb podwyższonej gotowości w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zostaje zawieszony i do Dzielnicowych Ośrodków Pomocy Społecznej będzie można dzwonić od poniedziałku do piątku – w godz. 8.00-15.30.

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 1
tel. 58 627-20-00
e-mail: dops1@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo, Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack, Wiczlino, Mały Kack, Orłowo.

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 2
tel. 58 625-17-49
e-mail: dops2@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Oksywie, Babie Doły, Pogórze, Obłuże.

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3
tel. 58 663 20 20
e-mail: dops3@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Cisowa, Chylonia, Pustki Cisowskie, Demptowo, Leszczynki, Grabówek.

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 4
tel. 58 620 24 00
e-mail: dops4@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno.

Magdalena Czernek
Fot. pixabay.com