Gdynia: Zapisy na konferencję „Bezpiecznie w sieci”

Gdynia: Zapisy na konferencję „Bezpiecznie w sieci”

Jak świadomie i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z Internetu? Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć podczas kolejnej edycji konferencji „Bezpiecznie w sieci”, która 17 października odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Organizatorzy zapraszają uczniów w wieku licealnym, studentów oraz nauczycieli do udziału w wykładach i warsztatach. Zapisy już wystartowały.

Odbywająca się w PPNT konferencja „Bezpiecznie w sieci” wychodzi naprzeciw wyzwaniom, jakie nowoczesny świat stawia przed młodymi ludźmi. Powszechny dostęp do nowoczesnej technologii niesie ze sobą korzyści, ale też zagrożenia. Ważne, by potrafić się ich wystrzegać i chronić przed nimi. Tym zagadnieniom poświęcone jest właśnie spotkanie planowane na 17 października.

W programie konferencji wykładowcy pochylą się nad takimi tematami jak hejt w sieci, chronienie prywatności, prawa autorskie czy… Wikipedia i zalety korzystania z niej. W części warsztatowej poruszone zostaną dwa tematy. Jeden z nich, skierowany do nauczycieli, poświęcony będzie tworzeniu i edycji zasobów Wikipedii. Uczniowie natomiast dowiedzą się o bezpieczeństwie finansowym. Jak bezpiecznie kupować przez Internet, dokonywać płatności online. Trener edukacji finansowej w trakcie praktycznych ćwiczeń powie czym jest phishing i jak się przed nim chronić.

– Bedziemy pokazywać, czy mozna skopiować w swojej pracy domowej treść, którą się znajdzie w Internecie, czy warto to robić i na jakich zasadach – mówi Marta Szymańska, ze Strefy Startup Gdynia.

Wstęp jest bezpłatny. Na każde wystąpienie i warsztat obowiązują osobne zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony: evenea.pl/event/bezpieczniewsieci2/.

Justyna Bronk / gdynia.pl
Źródło i fot.: gdynia.pl