Gdynia: Wyjątkowe urodziny Julki

Gdynia: Wyjątkowe urodziny Julki

Kiedyś nie dawali jej szans na przeżycie, niedawno obchodziła swoje 18 urodziny. W Muzeum Emigracji w Gdyni odbyły się huczne urodziny niepełnosprawnej Julki. Prezydent Wojciech Szczurek wręczył gdyniance dowód osobisty. Odbył się również koncert charytatywny. 

Julka urodziła się 20 kwietnia 2000 roku w Gdyni. Była skrajnym wcześniakiem. Jej życie, jak i życie jej mamy zawdzięczamy lekarzom Szpitala Miejskiego w Gdyni. Po latach dramatycznej walki dziś Julka jest szczęśliwą dziewczyną. Mimo ogromnych obciążeń zdrowotnych – niepełnosprawności sprężonej, na jej twarzy bardzo często pojawia się uśmiech. Właśnie osiągnęła pełnoletność. Jej urodziny zostały zorganizowane w jednym z jej ulubionych miejsc – Muzeum Emigracji w Gdyni.

– Zdarzył się cud. Uśmiech i fantastyczni rodzice sprawili, że każdego dnia Julia porusza wszystkim serca. Daje odwagę, siłę i poczucie radości wielu ludziom – mówił podczas uroczystości Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Osiemnaste urodziny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Choć potem pojawiają się kolejne i kolejne, to do tych często wraca się pamięcią, są one wyjątkowe. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być dzisiaj z panną Julią i jej rodzicami – dodał.

Uroczystość rozpoczęto od wręczenia Julii dowodu osobistego. Wręczył go prezydent Wojciech Szczurek. Podczas urodzin wystąpili m.in. Krystyna Durys z zespołem, zespół Cooton Wing, Sergiej Kruczkow z zespołem, Beata Buczek–Żarnecka, Iwona Wojdowska i zespół wokalny klubu Marynarki Wojennej Riwiera.

Fot. Lechosław Dzierżak/gdynia.pl

  Lechosław Dzierżak/gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18033 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.