Gdynia: Włącz wrażliwość, przynieś #MlekoDlaHospicjum

Gdynia: Włącz wrażliwość, przynieś #MlekoDlaHospicjum
Fot. Adminstrator

Święta to czas radości i rodzinnego ciepła. W wirze przedświątecznych zakupów i przygotowań nie zapomnijmy jednak o tych, którzy nas potrzebują. Rusza kolejna edycja akcji „Żółto-Niebieski Mikołaj” koordynowana przez Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki. W tym roku beneficjentem zbiórki jest Hospicjum Bursztynowa Przystań. Zbierane będzie mleko i słoiczki.

– Startujemy i wykładamy karty na stół! Odwiedziliśmy miejsce, w którym ludzie za każdą pomoc są nieopisanie wdzięczni. Ich potrzeby nie są wielkie, mleko, żywność… Podstawowe elementy potrzebne do życia. W tym roku Żółto-Niebieski Mikołaj obiera sobie za cel Hospicjum Bursztynową Przystań! – mówi Żółto-Niebieski Mikołaj.

Zbierana jest żywność, głównie tytułowe mleko (o zawartości tłuszczu minimum 3,2%) oraz posiłki w słoiczkach, które często są jedynym pokarmem, jaki mogą przyjmować mali hospicjusze. Akcję można też wesprzeć finansowo (organizowana jest zbiórka pieniędzy, a organizatorzy zapowiadają licytacje).

Do zbiórki dołączyli już piłkarze, koszykarki i rugbiści Arki Gdynia. Sportowcy, kibice, samorządowcy i mieszkańcy, którzy nieraz udowodnili, że mają wielkie serca.

W dni meczowe, czyli 30 listopada (Arka Gdynia vs. Pogoń Szczecin) oraz 13 grudnia (Arka Gdynia vs. Zagłębie Lublin), pod stadionem w okolicach sklepu Fans Home będzie czekał samochód, a przy nim w czapkach mikołajowych pomocnicy Żółto-Niebieskiego Mikołaja. U nich można zostawić mleko, które po meczu zostanie dostarczone do hospicjum. Dary można też przynosić do biura SKGA w Gdyni, przy ulicy Śląskiej 34.

Akcję „Żółto-Niebieski Mikołaj” można wesprzeć także, dokonując wpłaty na poniższe konto: Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki 71 1090 1102 0000 0001 1420 6625 (w tytule przelewu: MIKOŁAJ).

Aktualności dotyczące zbiórki i licytacji znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki.

Źródło: gdynia.pl
Print Friendly, PDF & Email