Gdynia: Warto rozmawiać, czyli o szczepieniach z ekspertem

Gdynia: Warto rozmawiać, czyli o szczepieniach z ekspertem
Fot. Marcin Mielewski

Koronawirus to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Po blisko roku niepokoju o bliskich, zdrowie i pracę, pojawia się nadzieja. Szczepionka jest bardzo ważnym elementem walki z wirusem COVID-19. Od naszej wzajemnej odpowiedzialności zależy, czy będzie ona wygrana. Trwają zapisy na szczepienia, ale wielu z nas wciąż nurtują pytania o sens, skuteczność czy bezpieczeństwo. Warto pytać, aby rozwiać wątpliwości.

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi  dla osób zakwalifikowanych przez rząd do tzw. I grupy, a wkrótce rozpoczną się same szczepienia. W trosce o rzetelność przekazu i o nasze wspólne dobro, warto znaleźć odpowiedzi na kilka istotnych pytań, które z pewnością wszyscy sobie zadajemy.

Z dr. hab. Tomaszem Smiataczem, prorektorem ds. studenckich Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wojewódzkim konsultantem chorób zakaźnych rozmawia prezydent Wojciech Szczurek.

Źródło: UM Gdynia
Print Friendly, PDF & Email