Gdynia: Terapeuci udzielają porad online

Gdynia: Terapeuci udzielają porad online
Fot. Adminstrator

Teraz poradę specjalisty, na temat profilaktyki uzależnień, można uzyskać bez wychodzenia z domu. Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni od stycznia prowadzi też poradnię internetową „Por@dzimy”.

Jest ona skierowana do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz profesjonalistów. Internauci mogą tam skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologami i specjalistami ds. uzależnień. Terapeuci udzielają porad trzy razy w tygodniu.

 

Od stycznia Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni ma nową ofertę. „Por@dzimy” to poradnia internetowa o profilu profilaktycznym. Powstała z inicjatywy działu profilaktyki i jest adresowana do osób z obszaru ryzyka uzależnień. To dodatkowy kanał komunikacji między specjalistami ds. profilaktyki, a użytkownikami internetu. Teraz poradę można uzyskać bez wychodzenia z domu. Taka forma pomocy umożliwi szybszy i łatwiejszy dostęp do rzetelnych informacji na temat ryzyka uzależnień.

Oferta poradni jest skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. O radę mogą się tu zgłosić np. rodzice czy nauczyciele, którzy podejrzewają, że ich dziecko, czy uczeń może eksperymentować z substancjami psychoaktywnymi. Specjaliści podpowiedzą np. jak rozmawiać z nastolatkiem, jak ochronić młodzież przed zagrożeniami: narkotykami, alkoholem, czy złym towarzystwem oraz jak rozpoznać sygnały świadczące o tym, że dziecko czy uczeń mógł zażyć narkotyki.

Poradnia „Por@dzimy” działa na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/opitugdynia/

Do specjalistów można tam napisać wiadomość prywatną w aplikacji Messenger. Można też poprosić o poradę drogą mailową – pytania należy wysłać na adres: poradzimy@opitu.pl.

Eksperci udzielają porad trzy razy w tygodniu w wyznaczonych godzinach. I tak, dyżury specjalistów odbywają się: w poniedziałki – od godz. 13.00 do godz. 15.00, w środy – od godz. 12.30 do godz. 14.30 oraz w piątki – od godz. 13.00 do godz. 15.00.

Zakres pracy poradni dotyczy profilaktyki uzależnienia od alkoholu i narkotyków, a także uzaleznień behawioralnych – siecioholizmu, patologicznego hazardu, pracoholizmu, czy zakupoholizmu.

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17723 

Print Friendly, PDF & Email