Gdynia: Świąteczne bajki profilaktyczne

Gdynia: Świąteczne bajki profilaktyczne
Fot. materiały prasowe / gdynia.pl

Święta to czas, który zwykle spędzamy w gronie przyjaciół i rodziny. Te święta mogą jednak różnić się od poprzednich. Pandemia koronawirusa może przywoływać na myśl wiele pytań i wątpliwości. Dlatego wsparcie i życzliwa rozmowa są obecnie szczególnie ważne.

Aby ułatwić dyskusję z bliskimi i z najmłodszymi, Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni przygotował niespodziankę. To dwa nowe słuchowiska z serii „OPiTU czyta opowieści”.

Tematem opublikowanych niedawno słuchowisk jest nowa rzeczywistość i to, czego teraz doświadczamy. Bajki opowiadają o naszych niepokojach, trudnościach i nadziejach, a także o bliskości w czasie utrzymywania dystansu.

Fot. materiały prasowe / gdynia.pl

„Bezpiecznych Świąt!” autorstwa Agnieszki Pileckiej.
Czyta Piotr Prósinowski.

Te święta będą zupełnie inne. Wiedzą o tym ludzie, jak i zwierzęta mieszkające w lesie nieopodal miasta. Czy uda im się spędzić je bezpiecznie i jednocześnie wspólnie? Czy nauczą się cieszyć tym czasem pomimo wszelkich trudności, które przyniósł ten rok?

Fot. materiały prasowe / gdynia.pl

„Szop Harcołap” autorstwa Piotra Prósinowskiego.
Czyta Paweł Kaczyński.

Szop Harcołap – obserwując ludzi – spostrzegł, iż mimo zbliżających się świąt, wszyscy zachowują się jakoś inaczej. Każdy nosi osobliwą maskę. Zwierzak postanawia dowiedzieć się, dlaczego ludzka codzienność tak bardzo się zmieniła. Czy uda mu się pomóc ludziom w tej przedziwnej sytuacji?

Zachęcamy do wspólnego słuchania i dzielenia się historiami. Niech te Święta mają w sobie coś z bajki! Do tej pory powstało 8 słuchowisk, które można pobrać i odsłuchać za darmo na stronie internetowej OPiTU.

Słuchowisko „OPiTU czyta opowieści” powstało w ramach Tygodnia Profilaktyki Uzależnień 2020. Profilaktycy i terapeuci z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni chcą, aby o problemach, uczuciach, emocjach, uzależnieniu, zdrowiu psychicznym rozmawiało się z każdym – niezależnie od wieku. Między innymi dlatego powstała inicjatywa stworzenia słuchowiska tematycznego.

Wszystkie nagrania zostały przygotowane w ramach pracy Działu Profilaktyki oraz całego OPiTU. Dostępne materiały audio są przeznaczone do pracy z ludźmi w każdym wieku – także dziećmi.

Weronika Rozbicka / gdynia.pl
Print Friendly, PDF & Email