Gdynia: Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

Gdynia: Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

Zbliża się ten szczególny dzień, kiedy zasiądziemy do wielkanocnego stołu w gronie najbliższych. Jednak nie wszyscy mieszkańcy Gdyni mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze.

Specjalnie dla osób samotnych i potrzebujących przygotowywane jest śniadanie wielkanocne. Odbędzie się ono, jak co roku, w wielkanocny poranek – 1 kwietnia o godz. 8.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów. Nie zabraknie tradycyjnych potraw i świątecznych paczek. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Na wielkanocnych stołach pojawią się tradycyjne dania: żurek, jajka gotowane, biała kiełbasa, bigos, sałatka jarzynowa i pasztet. Nie zabraknie też słodkich wypieków.

Goście wielkanocnego śniadania nie wyjdą z pustymi rękami. Przygotowano dla nich świąteczne paczki. Znajdą tam m.in.: szynkę, pasztety czy cukierki.

Tradycyjne śniadanie nie mogłoby się odbyć bez udziału wolontariuszy. W przygotowaniach pomaga zawsze grupa około 100 osób. Będą to: harcerze ZHR, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Caritas i wszyscy zainteresowani, którzy przybędą tego dnia z pomocą.

Organizatorzy zapewniają, że każda potrzebująca osoba będzie mogła dołączyć do świątecznego śniadania. Miejsc przy stole jest blisko tysiąc.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących

1 kwietnia, godz. 8.00

Dolny kościół oo. Franciszkanów

ul. Ujejskiego 40

Fot. gdynia.pl

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17871