Gdynia: Pomaszeruj w szczytnym celu

Gdynia: Pomaszeruj w szczytnym celu
Fot. Adminstrator

Ma zintegrować społeczeństwo i połączyć ludzi w różnym wieku niezależnie od miejsca. W Gdyni odbędzie się charytatywny marszobieg pod hasłem „Krok za krokiem dobrych ludzi” Sztafeta Pokoleń. Wydarzenie ma charakter sportowo-rekreacyjny i potrwa dobę.

Lubisz aktywne spędzanie czasu i ruch na świeżym powietrzu? Chcesz zrobić coś dobrego? To wyzwanie dla Ciebie. Chodzi o gdyński marszobieg „Krok za krokiem dobrych ludzi” Sztafeta Pokoleń. Ma on na celu zjednoczyć ludzi w różnym wieku, zapewnić rekreację i umożliwić start każdemu.

Marszobieg wystartuje w sobotę, 19 września o godz. 9.00 i zakończy się 24 godziny później. W tym czasie można wziąć w nim udział – o dowolnej godzinie i w dowolnym miejscu. Wystarczy być aktywnym: maszerować, biegać, pójść na spacer z kijkami czy jeździć na rolkach. Dystans nie ma znaczenia. Można pokonać dowolną odległość – samemu, z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi.

Jak wziąć udział?

Impreza jest organizowana w szczytnym celu. Chodzi o zebranie środków na wsparcie dla podopiecznych i bieżące potrzeby Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Dlatego warunkiem uczestnictwa w marszobiegu jest wpłata datku na rzecz tej organizacji – minimum 10 złotych. Górnej granicy nie ma.

Drugi krok to wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Trzeba w nim zadeklarować miejsce i godzinę marszu, biegu lub spaceru oraz podać wysokość wpłaty.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i o tym, jak można przekazać datek, znajdują się na stronie fundacji Przytulny Domek oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Jak informują organizatorzy, mile widziane są nagrania wideo z marszu, biegu lub spaceru. Materiały należy przesyłać, ze zgodą na publikację, na facebookowy profil gdyńskiego hospicjum. Na czas udziału w wydarzeniu można też mieć na sobie żółty akcent, jako znak nadziei.

Uczestnicy marszobiegu otrzymają pamiątkowe magnesy oraz podziękowanie, w formie elektronicznej, za udział w imprezie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Organizują je: gdyńskie Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca oraz fundacja Przytulny Domek w Gdyni.

Magdalena Czernek
Fot. materiały prasowe / gdynia.pl
Print Friendly, PDF & Email