Gdynia po raz czwarty „Samorządowym Liderem Edukacji”

Gdynia po raz czwarty „Samorządowym Liderem Edukacji”

Gdynię doceniono za wdrażanie innowacji oświatowych, rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz budowanie klimatu przyjaznego nauce, młodzieży uczącej się i środowiskom oświatowym. Uroczysta gala finałowa programu „Samorządowy Lider Edukacji”, podczas której wręczono wyróżnienie odbyła się w Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi.

– Wysoki poziom nauczania w Gdyni jest dla nas priorytetem. Zdobywanie wiedzy, rozwój osobisty, realizacja marzeń wymagają odpowiednich warunków i narzędzi. Jako samorząd zapewniamy naszym uczniom najwyższe standardy edukacyjne, gdyż jesteśmy przekonani, że inwestycja w edukację, to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego miasta. Jesteśmy zadowoleni, ze po raz kolejny zauważono potencjał gdyńskiej edukacji. To z jednej strony miłe wyróżnienie, a z drugiej motywacja do dalszej pracy – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia

„Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, które może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Wyróżnienia są przyznawane od dziewięciu lat i trafiają do najlepszych pod względem polityki oświatowej gmin, powiatów i województw w Polsce. Gdynia otrzymała je już trzykrotnie – w 2013, 2017 i 2018 roku.

Samorządy, które cztery razy zostały nagrodzone „Samorządowym Liderem Edukacji”, wyróżnione zostają także Srebrnym Certyfikatem, który potwierdza, że realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter trwały i długookresowy.

– Gdynia realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób innowacyjny, nowatorski, progresywny i efektywny, wdrażając przy tym pionierskie rozwiązania programowe, organizacyjne i kadrowe w systemie oświaty – czytamy w uzasadnieniu przyznania miastu certyfikatu i tytułu „Samorządowego Lidera Edukacji 2019”.

Podczas gali finałowej wręczono także nagrody specjalne. Gdynia otrzymała wyróżnienie nadzwyczajne „Primus”. Jest ono przyznawane jednostkom samorządu terytorialnego, które w IX edycji Programu „Samorządowy Lider Edukacji” uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Uroczysta gala finałowa programu, podczas której wręczono wyróżnienie, odbyła się 11 grudnia w Sali Reprezentacyjnej Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi.

Marta Jaszczerska-Zawadzka
Źródło: gdynia.pl
Fot. Paweł Kulka / gdynia.pl

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.