Gdynia: Oszuści kwestują na nieistniejący dom dziecka

Gdynia: Oszuści kwestują na nieistniejący dom dziecka

Na ulicach Śródmieścia widziane były osoby z białymi puszkami, które zachęcały przechodniów do wrzucenia datku na ocieplenie gdyńskiego domu dziecka. Prosimy o czujność, to oszuści.

Dom dziecka, który mieścił się na Demptowie w Gdyni został zlikwidowany w 2010 roku. W szczytowych momentach było w nim 200 podopiecznych. Teraz dzieci trafiają do rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Trzy razy z rzędu właśnie z tego powodu miasto otrzymało nagrodę za wzorowy rozwój rodzinnej pieczy zastępczej. 

– Już osiem lat temu udało się nam doprowadzić do likwidacji domu dziecka w Demptowie. Zapewniamy solidną i rodzinną opiekę w sposób dużo bardziej przyjazny dla podopiecznych. Najlepszym potwierdzeniem słuszności gdyńskiego sposobu wsparcia rodzin zarówno biologicznych, jak i zastępczych są osiągane przez nas rezultaty – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. – Dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą pozostać w swoich rodzinnych domach, chcemy zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do rodzinnych, takich warunków nie dawał duży dom dziecka – dodaje.

Żadna z miejskich instytucji nie prowadzi zbiórki na remont budynku.

– Zbiórka pieniędzy bez zgody ministerstwa jest przestępstwem. Takie zachowanie jest karalne. Jeśli  ktoś jeszcze zobaczy osobę lub osoby zbierające na taki cel prosimy o zgłoszenie tego pod numer alarmowy 997– mówi Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy gdyńskiej policji.

Prosimy o nieprzekazywanie datków i zgłaszanie informacji o zbiórce na ten cel policji.

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17853