Gdynia: Nowy punkt na kulturalnej mapie miasta

Gdynia: Nowy punkt na kulturalnej mapie miasta
Fot. Adminstrator

24 sierpnia oficjalnie otwarto Konsulat Kultury – wyjątkowe miejsce spotkań, inspiracji i działań przy ul. Jana z Kolna. Gdynianie w zrewitalizowanym budynku po Domu Marynarza Szwedzkiego znajdą bogatą ofertę wydarzeń z różnych dziedzin – filmu, teatru, literatury czy architektury. 

To projekt nietypowy, interdyscyplinarny, a jego oferta obejmuje bardzo szerokie spektrum – od spotkań literackich i weekendów architektonicznych aż po film, teatr i sezonowe warsztaty ekologiczne. Nadeszło wyczekiwane otwarcie Konsulatu Kultury – nowego miejsca na kulturalnej mapie Gdyni. 

Zrewitalizowany budynek po dawnym Domu Marynarza Szwedzkiego przy ul. Jana z Kolna 25 jest już gotowy na przyjęcie pierwszych gości. Sam budynek będzie lokalizacją idealną dla kulturalnych wydarzeń, ale też spotkań i odpoczynku, a na co dzień będzie pracować w nim Gdyńskie Centrum Kultury i Wydział Kultury Urzędu Miasta.

– Konsulat Kultury połączy różne obszary działalności kulturalnej. Będzie to miejsce otwarte zarówno na publiczność ceniącą bogaty program Gdyńskiego Centrum Kultury, jak i na zupełnie nowych odbiorców – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Konsulat Kultury to przede wszystkim instytucja dająca przestrzeń dla rozwoju projektów artystycznych z bogatą ofertą adresowaną do szerokiego grona odbiorców, a także miejsce spotkań, gdzie każdy gdynianin będzie mógł przychodzić spotkać się z przyjaciółmi, miło spędzić czas – zaznacza prezydent.

Ze względu na wcześniejszy charakter miejsca i architektoniczne wpływy, Konsulat Kultury będzie oferował wiele wydarzeń nawiązujących do kultury skandynawskiej. Budynek po Domu Marynarza Szwedzkiego został wzniesiony w latach 1935/1936. W modernistycznym budynku w centrum miasta po generalnym remoncie znajduje się m.in. sala widowiskowa na około 200 widzów, garderoba, sala prób, kawiarnia artystyczna, gustowne sale konferencyjne i pomieszczenia biurowe, a na wewnętrznym dziedzińcu – nowoczesne patio.

Fot. Kamil Złoch, gdynia.pl

  Kamil Złoch, gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18712 

Print Friendly, PDF & Email