Gdynia: Na rzecz dorosłych osób z autyzmem

Gdynia: Na rzecz dorosłych osób z autyzmem
Gdynianie w corocznym Marszu z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Kolor niebieski jest znakiem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, fot. M. Puszczewicz

Dzięki środkom z budżetu Miasta Gdyni i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest już 70% pieniędzy potrzebnych, by budynek przy ulicy Witomińskiej 9, w którym działa Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem, został kompleksowo wyremontowany. Na pozostałe 30% ogłoszono zbiórkę na zrzutka.pl. Każdy może pomóc.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym (SPOA) działa na wielu polach, jednym z nich jest prowadzenie Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem, które działa w budynku przy ul. Witomińskiej 9. To jedyna tego typu placówka w Gdyni, która przygotowuje dorosłe osoby z autyzmem do samodzielności.

Pomagamy i wspieramy

– Znamy dobrze tę organizację i wiemy, że wykonuje rewelacyjną pracę na rzecz dorosłych osób z autyzmem. Już wiele lat temu przekazaliśmy jeden z budynków należących do miasta, właśnie na rzecz prowadzenia zajęć warsztatowych. Centrum działa w naszym mieście już od 2004 roku. Od 2012 roku, dzięki środkom miejskim, realizuje ono projekt „ŻYĆ RAZEM – program kompleksowego wsparcia dla dorosłych osób z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi”. Nie jest to jedyna organizacja, działającą w Gdyni na rzecz osób z autyzmem. Jest ich kilka, działających też na rzecz dzieci. Dlatego w tym trudnym czasie uruchamiamy dodatkowe środki. Niebawem ogłosimy konkurs na działania na rzecz dorosłych osób z autyzmem z dotacją w wysokości 100 tysięcy złotych – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Dzięki środkom miejskim Centrum realizuje projekt „ŻYĆ RAZEM – program kompleksowego wsparcia dla dorosłych osób z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi”. Stowarzyszenie otrzymuje na niego corocznie około 40 tysięcy złotych z budżetu Gdyni. Od początku trwania programu Stowarzyszenie otrzymało łącznie 344 tysiące złotych na jego realizację.

Na zdjęciu: Gdynianie w corocznym Marszu z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Kolor niebieski jest znakiem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, fot. M. Puszczewicz
Print Friendly, PDF & Email