„Gdyby nasze ciało potrafiło mówić”

„Gdyby nasze ciało potrafiło mówić”

Chcielibyście poznać odpowiedzi na wszystkie pytania na temat ciała i zdrowia, nawet te, które jeszcze nie przyszły wam do głowy? Koniecznie sięgnijcie po książkę Jamesa Hamblina „Gdyby nasze ciało potrafiło mówić”. Na pewno nie pożałujecie, nie tylko zaspokoicie swoją ciekawość, ale otrzymacie również wielką dawkę humoru.

Zadaliście sobie kiedyś pytanie, na które odpowiedź nie była wam potrzebna, jednak dla czystej ciekowości pragnęliście ją poznać? Myślę, że każdy ma w swojej głowie nie jedno takie pytanie. Problemem jest jednak znalezienie odpowiedzi. Bo czy lekarz odpowie nam, z jakiego powodu drapanie sprawia nam przyjemność albo dlaczego nikt jeszcze nie wymyślił viagry dla kobiet? Jeśli w waszej głowie siedzą tego typu niewyjaśnione pytania, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

„Czy nasze ciało potrafi mówić” to książka, w której autor – lekarze i dziennikarz – przekazuje nam swoją wiedzę w bardzo interesujący i wyjątkowy sposób. Zbiera on w niej wszystkie ciekawostki dotyczące naszego ciała i jego funkcjonowania oraz obala wile mitów, którymi karmią nas marketingowcy. A wszystko to przekazuje w sposób zrozumiały, lekki i zabawny, czasem nawet ironiczny, co sprawia, że czytelnik chce wiedzieć coraz więcej i dalej zagłębiać się w lekturę.

W tej pozycji nie ma tajemnic, teraz już każdy dowie się, czy można umrzeć przez wyciskanie pryszczy na nosie oraz czy istnieje coś takiego jak zlecane dzienne spożycie wody, o którym wszędzie tyle się słyszy. Niczym doskonały detektyw, James Hamblin bierze pod lupę każde, nawet najbardziej absurdalne pytanie i przedstawia czytelnikom prawdę.

Magdalena Wójcik
Fot. mat. pras.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.