Gdańsk: Zawieszona działalność pediatrii i SOR dla dzieci w Szpitalu św. Wojciecha

Gdańsk: Zawieszona działalność pediatrii i SOR dla dzieci w Szpitalu św. Wojciecha

Aby ograniczyć lub wyeliminować zagrożenie związane z koronawirusem, Szpital św. Wojciecha w Gdańsku wstrzymał w niedzielę do odwołania działalność SOR dla dzieci i oddziału pediatrycznego – poinformowała Katarzyna Brożek rzeczniczka zarządzającej szpitalem spółki Copernicus.

– Lekarka pediatra zatrudniona w Szpitalu św. Wojciecha 9 marca wróciła do Polski z narciarskiego urlopu. W chwili podejmowania pracy nie występowały u niej żadne niepokojące objawy. 12 marca z powodu cech infekcji układu oddechowego udała się ona na zwolnienie lekarskie. Sześć dni później zgłosiła się do szpitala zakaźnego celem wykonania testu na SARS-Cov-2. 20 marca dowiedziała się, że wśród warszawskiej grupy, z którą spędzała urlop, potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2 – wyjaśniła Brożek.

Lekarka została objęta kwarantanną.

– Wśród osób kontaktujących się z chorą – pracowników oraz pacjentów – wykonano testy na obecność wirusa SARS-Cov-2. Na chwilę obecną potwierdzono zachorowanie na COVID-19 jednej pielęgniarki i jednej lekarki, osób z bezpośredniego kontaktu z potencjalnym źródłem zakażenia. Kwarantanną objęto łącznie 41 osób – dodała rzecznik prasowy podmiotu leczniczego Copernicus.

Na oddziale pediatrii Szpitala św. Wojciecha przebywa jeden pacjent, który pozostaje pod opieką lekarza i pielęgniarki. Pozostałych chorych wypisano do domu, z czego w jednym przypadku zalecono kwarantannę.

Nowi pacjenci są kierowani do Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku.

Robert Pietrzak (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl