Gdańsk: Seniorzy nauczą się bronić

Gdańsk: Seniorzy nauczą się bronić

Poznają podstawowe techniki samoobrony i poszerzą swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i prawa. Wszystko w ramach programu „Wiem, Znam, Działam – Bezpieczny Senior”. Inauguracja w czwartek, 22 lutego o godz. 13 w IV Liceum Ogólnokształcącym (ul. Na Zaspę 31a).

Program profilaktyczny „Wiem, Znam, Działam – Bezpieczny Senior” jest realizowany przez Straż Miejską w Gdańsku od 2012 roku. Poprzednie odsłony cieszyły się wśród gdańszczan dużym zainteresowaniem. Tym razem nie powinno być inaczej, bo plan zajęć jest ciekawy.

– Seniorzy zapoznają się z zasadami zachowania w sytuacjach przemocy, jak również naucza się podstawowych technik obrony przed atakami – informuje komendant Straży Miejskiej w Gdańsku, Leszek Walczak. – Zajęcia praktyczne będą realizowane przez wykwalifikowanego instruktora sztuki walki Judo, strażnika miejskiego, przygotowanego do pracy z seniorami.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

– Cieszę się, że w Gdańsku takie programy funkcjonują. Dzięki nim nasi seniorzy nie tylko zdobywają cenną wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń, ale przede wszystkim nabywają praktyczne umiejętności, jak sobie z nimi radzić – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Czasem jeden właściwy ruch, szyba dobra reakcja może odmienić sytuację. Mam nadzieję, że nasi srebrni gdańszczanie będą się czuć bezpieczniejsi, a szkolenie będzie dla nich także okazją do ciekawego spotkania. Praktyka i powtarzany trening zachowań są kluczami do właściwej reakcji podczas nietypowych sytuacji. Razem tworzymy bezpieczniejszy Gdańsk.

  Anna Kulbicka–Tondel Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17630 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.