Gdańsk: Seniorzy i juniorzy ucieszą się z wielkanocnego koszyczka

Gdańsk: Seniorzy i juniorzy ucieszą się z wielkanocnego koszyczka
Fot. Adminstrator

Długoterminowa żywność, kosmetyki, zabawki znajdą w paczkach wielkanocnych seniorzy i juniorzy z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Dzięki zaangażowaniu gdańszczan w akcję „Koszyczek wielkanocny dla juniora i seniora” udało się stworzyć ponad 120 wielkanocnych paczek.

– Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przekażą paczki samotnym, potrzebującym seniorom i dzieciom z rodzin objętych wsparciem – mówi Sylwia Ressel, rzecznik MOPRu – Trafią do mieszkańców Zaspy, Przymorza, Wrzeszcza i Śródmieścia. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności udało się zebrać m.in. maskotki, gry, słodycze dla dzieci z najuboższych rodzin i produkty żywnościowe takie jak: kawa, herbata, czekolada, makaron, ryż, cukier, ciastka, bakalie oraz kosmetyki i ozdoby wielkanocne. W formie świątecznych paczek trafią głównie do samotnych, schorowanych seniorów. Wszystkim darczyńcom za serce i akces serdecznie dziękujemy – dodaje.

Dary przekazali m.in. mieszkańcy, właściciele sklepów, firm głównie z Zaspy, Przymorza oraz Śródmieścia. Niektóre, jak stroiki i ozdoby na wielkanocny stół, zostały wykonane samodzielnie.

Tegoroczna akcja świąteczna była kontynuacją ubiegłorocznej, zainicjowanej przez gdański MOPR. Przed świętami przekazano potrzebującym seniorom i dzieciom prawie 120 żywnościowo–upominkowych paczek. Głównymi organizatorami „Koszyczka wielkanocnego…” w tym roku byli: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec i Stowarzyszenie Gdańskiej Zaspy. Partnerem m.in. gdański MOPR, Szkoła Podstawowa nr 92, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, sklep „Merkus” przy ulicy Pilotów i Klub Piłki Ręcznej „Wybrzeże Gdańsk”.

– Takie inicjatywy mają nie tylko wymiar pomocowy, ale i integrujący społecznie – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To fantastyczne, że gdańszczanki i gdańszczanie bardzo pozytywnie odpowiadają na apele o wsparcie ludzi mniej zaradnych, samotnych, potrzebujących. Są otwarci na potrzeby słabszych. Szczególnie w tym wyjątkowym, świątecznym czasie nigdy nie zawodzą.

  gdansk.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17886 

Print Friendly, PDF & Email