Gdańsk: Oddolna akcja urzędników zaowocowała mnóstwem zabawek dla małych pacjentów

Gdańsk: Oddolna akcja urzędników zaowocowała mnóstwem zabawek dla małych pacjentów
Fot. Adminstrator

Ponad pół tysiąca zabawek i pluszaków trafiło do Szpitala im. M. Kopernika (Copernicus). Wszystko za sprawą pracowników Urzędu Miejskiego w Gdańsku, którzy po raz drugi zorganizowali akcję zbiórki darów dla małych pacjentów.  

Delegacji przekazującej dary do szpitala „przewodniczyli” Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska oraz Sławomir Kiszkurno, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej. – To dla mnie bardzo miły przywilej. Szczególnie, że to po prostu oddolna inicjatywa pokazująca, iż urzędnicy miejscy jako zespół potrafią się skutecznie zorganizować w szczytnym celu. Życzę wszystkim dzieciom powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że te kosze puzzli, książek czy klocków, przyczynią się do tego, by czas spędzony w szpitalu minął jak najszybciej i był choć trochę łatwiejszy do zniesienia – życzył wiceprezydent wszystkim zgromadzonym na Oddziale Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży.

  – Bardzo dziękujemy, że pracownicy urzędu, po sąsiedzku pamiętają o naszych małych pacjentach i naszej placówce. To piękny dar serca, a dla dzieci też spora gratka. Na co dzień przecież nikt nie dostaje koszy pełnych zabawek – mówił Dariusz Kostrzewa, prezes Copernicus Sp. z o.o.       Inicjatorem i koordynatorem wewnątrzurzędowej zbiórki był Referat Rozwoju Lokalnego. Jak zapewniła podczas spotkania kierownik Izabela Małuszek, akcja stanie się już coroczną tradycją.

  Cyprian Maciejewski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15905 

Print Friendly, PDF & Email