Gdańsk: Niepełnosprawność w obiektywie

Gdańsk: Niepełnosprawność w obiektywie

Do 12 stycznia 2018 r. w Galerii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego oglądać będzie można niezwykłą wystawę fotograficzną „Mam na imię Marek” zrealizowaną przez Adama Gardziewicza. Tytułowy Marek urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD) i pomimo występującego u niego silnego napięcia mięśniowego uniemożliwiającego mu niezależną egzystencję, stara się być maksymalnie samodzielny.

Autor zdjęć, Adam Gardziewicz urodził się w Gdańsku w 1966 r. Jest fizjoterapeutą, terapeutą manualnym, absolwentem gdańskiej AWF i Medycznego Studium Zawodowego w Gdańsku. Pracuje także z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. Przygodę z fotografią rozpoczął w latach 80. XX w. Od 2017 r. jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, od tego czasu brał udział w kilku wystawach zbiorowych towarzystwa. Jak mówi o sobie: fotografuje jako freelancer, z zamiłowania, a nie z konieczności. Wystawa „Mam na imię Marek” jest pierwszą ekspozycją indywidualną fotografa. Interesujące go obszary tej sztuki to, poza fotografią dokumentalną, portret i akt.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 8 grudnia 2017 r. w Galerii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

źródło: pomorskie.eu

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17107