Gdańsk: Można wyjść z zadłużenia

Gdańsk: Można wyjść z zadłużenia
Fot. Adminstrator

Gdańszczanie, którzy borykają się z długami, mogą liczyć na pomoc. Specjaliści z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych już czekają na tych, którzy potrzebują porady.

Siedziba Centrum mieści się przy al. Grunwaldzkiej 8 w Gdańsku. Z porad można korzystać w każdy poniedziałek, czwartek i piątek w godzinach od 8.30 do 16.30 oraz we wtorki i środy od godziny 12.00 do 20.00. Dzięki wsparciu finansowemu miasta Centrum będzie działać do końca roku 2018.

– Pełnimy rolę punktu wspierającego dla osób zadłużonych oraz chcielibyśmy być ośrodkiem koordynująco–wspierającym dla podmiotów świadczących usługi w obszarze zadłużeń i edukacji ekonomicznej – tłumaczy Anna Szałkowska z Centrum BEiWOZ. – Działania podejmowane w ramach poradnictwa prawnego gwarantują przygotowanie zindywidualizowanego dostosowanego do potrzeb odbiorcy dokumentu.

Poradnictwo obejmuje pomoc w przygotowaniu pism w postępowaniu ugodowym, sądowym i egzekucyjnym.  

prowadzenie indywidualnych programów wyjścia z zadłużenia, prowadzenie indywidualnych programów pomocy osobom będącym ofiarami przestępstw i nadużyć ekonomicznych ( w zakresie będących poza kompetencjami Miejskiego Rzecznika Konsumentów), prowadzenie grup samopomocowych dla osób posiadających problem utraty kontroli nad długami – proces terapeutyczny, udzielenie informacji telefonicznej w godzinach otwarcia Centrum BEiWOZ– tel. 728 590 288, zapewnienie współpracy z podmiotami z zakresu zadłużeń i edukacji ekonomicznej w sektorach: pozarządowym, publicznym i prywatnym. organizacja wydarzeń tematycznych w koordynacją „Dnia bez Długów” i „Dni Bezpieczeństwa Ekonomicznego” w Gdańsku.

– To dobrze, że mieszkańcy Gdańska mogą skorzystać z takiej kompleksowej usługi. Zależy nam, by ci gdańszczanie, którzy mierzą się z problemami finansowymi, mieli dostęp do specjalistycznych porad. Czasem wystarczy kilka wskazówek od fachowców, by rozwiązać kłopoty, z którymi zmagało się latami – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Ważne jest też to, że dzięki Centrum dostęp do edukacji ekonomicznej stał się szybszy i łatwiejszy dla wszystkich, którzy mają odwagę poprosić o pomoc – dodaje.

Więcej informacji pod numerem telefonu Centrum – 728 590 288.

  Anna Mizera–Nowicka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17556 

Print Friendly, PDF & Email