Gdańsk: Magda Umer zaśpiewa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Gdańsk: Magda Umer zaśpiewa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Od 13 lat Gdańsk organizuje szczególny prezent – koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku 21 stycznia o 18.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej ze swoim recitalem wystąpi Magda Umer. Niemal 850 bezpłatnych wejściówek będzie można odebrać 16 i 17 stycznia w kasach Filharmonii.

– Zapraszam wszystkich chętnych gdańskich dziadków i babcie. Wiem, że dla wielu z nich uczestnictwo w tych koncertach to już tradycja – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – To też sposób na przełamywanie stereotypu myślenia o naszych babciach i dziadkach jako osobach nieaktywnych, niekorzystających z gdańskiej oferty kulturalnej. Co cieszy, również wnuczkowie często przychodzą po wejściówki, które potem wręczają rodzinie w prezencie.

Tegoroczną gwiazdą będzie Magda Umer nazywana jest mistrzynią interpretacji piosenki literackiej. Artystka do Gdańska przyjedzie z utworami ze swoich ostatnich płyt „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”. Wraz z Umer na scenie wystąpią Wojciech Borkowski (fortepian), Paweł Stankiewicz (gitara), Bartłomiej Krauz (akordeon), Maciej Szczyciński (kontrabas) i Piotr Maślanka (perkusja).

Jak zdobyć bilety?

Koncert dedykowany jest gdańskim babciom i dziadkom, którzy mogą odbierać bezpłatne wejściówki 16 i 17 stycznia w godzinach od 10.30 do 18.00 w kasie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (ul. Ołowianka 1). Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Liczba miejsc jest ograniczona, a pula biletów co roku wyczerpuje się przed czasem.

Zaklęte lata dwudzieste

W ubiegłym roku koncert był przygotowywany pod hasłem „W melodii jest siła zaklęta”. Ewa Prus i Łukasz Talik zaśpiewali bardzo dobrze znane szlagiery, takie jak „To ostatnia niedziela”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Ach, jak przyjemnie”. Towarzyszenie Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wspierało słuchaczy, którzy również dołączali się do wspólnego śpiewu wykonywanych przebojów.

Anna Iwanowska