Gdańsk: Kolejne wsparcie dla służb medycznych

Gdańsk: Kolejne wsparcie dla służb medycznych
Fot. gdansk.pl

Gdańsk konsekwentnie wspiera tych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Właśnie zapadła decyzja o zakupie kolejnych 2150 testów dla pracowników gdańskich służb medycznych. Łączna pula zakupionych testów to blisko 4,5 tysiąca sztuk.

– Testy są kluczem do bezpieczeństwa nie tylko kadry medycznej, ale wszystkich mieszkańców Gdańska. Tylko dzięki odpowiedniej ochronie osób, które na co dzień prowadzą walkę o zdrowie gdańszczanek i gdańszczan będziemy w stanie skutecznie walczyć z COVID-19 – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Gdańsk przy wsparciu finansowym ze strony miejskiej spółki GIWK, zadecydował o zakupie 2150 testów dla służb walczących z epidemią. Testy zostaną zakupione i będą przeprowadzane w laboratorium Invicta.  Będą z nich korzystały następujące jednostki:
-Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy
-Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku
-Copernicus sp. z o.o
-Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku
-Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku

Pierwszy zakup testów, przy wsparciu finansowym ze strony SNG, dla pracowników służb zdrowia miał miejsce na początku kwietnia. Zakupiono wtedy 2200 testów dla służb walczących z epidemią. Testy te są przeprowadzane w laboratorium Invicta i ich pula jest już bliska wyczerpania.

Print Friendly, PDF & Email