Gdańsk: Jutro Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów

Gdańsk: Jutro Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów
Fot. Adminstrator

Porady ekspertów, oferty pracy, nowe technologie, livecooking, moda, koncert i wiele innych atrakcji czeka na dojrzałych mieszkańców Trójmiasta we wtorek (8 października) w AmberExpo. Tego dnia odbędzie się druga edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Będą także goście specjalni – Eleni, Bohdan Łazuka i Ilona Łepkowska. Warto zarezerwować czas w godzinach 10:00-15:30. Wstęp wolny.

Debiutujący w ubiegłym roku Festiwal przyciągnął do AmberExpo 7 tysięcy uczestników. Organizatorzy są przekonani, że w tym roku padnie rekord frekwencji, tym bardziej że oferta jest jeszcze ciekawsza niż przed rokiem.

Festiwal podzielony będzie na kilka stref tematycznych, m.in. pracy, zdrowego stylu życia, mody i urody, nowych technologii, bezpieczeństwa, informacji i wolontariatu, wypoczynku i kultury. Udział zapowiedziało ponad 20 firm i instytucji publicznych, które dzielić się będą doświadczeniem i wiedzą.

W Strefie Pracy na seniorów czekać będzie 50 pracodawców z ofertami pracy na pół etatu u pracodawców znanych międzynarodowych marek i u lokalnych przedsiębiorców. W hali AmberExpo zaparkuje specjalny rekrutobus. Tu sprawdzić będzie można propozycje zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej, a w Alei Rekrutacji spotkać się z rekruterem, otrzymać ekspercką poradę czy wskazówki w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Fryzjerzy, wizażyści i projektanci czekać będą w Strefie Mody i Urody. Tutaj także pokazy kolekcji ubrań na zbliżający się sezon oraz porady dotyczące kształtowania wizerunku. A w Strefie Zdrowego Stylu Życia odwiedzający będą mogli bezpłatnie wykonać badania medyczne, jak EKG czy USG. Równocześnie odwiedzający mogą liczyć na konsultacje z lekarzem specjalistą, a także dietetyków, specjalistów od zdrowego żywienia, masażystów i rehabilitantów.

W strefie wypoczynku i kultury czekać będzie poczęstunek, czyli ciastka, świeże owoce i warzywa. A dla fanów livecookingu Robert Sowa przygotuje na żywo swoje popisowe dania, w tym także smaczne, jesienne potrawy z grilla. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przybyliży nowości wydawnicze, a przedstawiciele Teatru Wybrzeże i Opery Bałtyckiej podpowiedzą, na jaki spektakl warto się wybrać. Dodatkowo chętni mogą tutaj wziąć udział w warsztatach decoupage lub projekcji kina 7D. Zaplanowano też wystawy i grę w szachy.

Niejednego seniora skusi z pewnością strefa Nowych Technologii, gdzie znajdą się najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Będzie nauka obsługi popularnych aplikacji, czy założenia konta w mediach społecznościowych. Nowoczesny system do prasowania, dwukołowe pojazdy elektryczne, maty relaksacyjne do kąpieli, nowoczesne produkty z zakresu hi-tech, robotyki i AGD.

Ambicją Festiwalu jest mówienie o rzeczach ważnych. Dlatego w Strefie Bezpieczeństwa, Informacji i Wolontariatu, porad i niezbędnych informacji udzielać będą przedstawiciele Policji, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia etc. Podpowiedzą m.in., jak zadbać o bezpieczeństwo seniora, udzielą porad prawnych, a także wyczerpujących informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę.

Kilku wskazówek o tym, jak pozostać aktywnym zawodowo mimo upływu lat, udzieli specjalny gość – Bohdan Łazuka. Gwiazdy filmowe i teatralne opowiedzą m.in. o tym, co jest w życiu najważniejsze i roli aktywności w dojrzałym wieku. Nie zabraknie także akcentu muzycznego. Swoje najważniejsze przeboje przypomni Eleni.

Osoby zainteresowane udziałem w Festiwalu będą mogły skorzystać z dwóch bezpłatnych linii autobusowych dedykowanych wydarzeniu. Bus Senior 1 (BS1) i Bus Senior 2 (BS2). Pierwsza z linii kursować będzie na trasie Piecki-Migowo/Wrzeszcz/AmberExpo, druga rusza spod dworca SKM Sopot Kamienny Potok i do AmberExpo dojedzie przez Żabiankę/Oliwę/Przymorze i Zaspę.

Szczegółowe informacje o Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów znajdują się TUTAJ.

Źródło: gdansk.pl
Fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl
Print Friendly, PDF & Email