Gdańsk: Jak poradzić sobie z przemocą w rodzinie?

Gdańsk: Jak poradzić sobie z przemocą w rodzinie?
Fot. Adminstrator

Gdański oddział Centrum Praw Kobiet zaprasza na bezpłatny warsztat poświęcony prawom i możliwościom pomocy, jakich może oczekiwać osoba doświadczająca przemocy w rodzinie. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 19 maja w godz. 10 – 14.30. Zapisy już trwają.

– Warsztaty są dla każdej osoby, która doświadcza lub doświadczyła w przeszłości jakiegoś rodzaju przemocy ze strony członka rodziny, albo niepokoi się sposobem, w jaki jest traktowana. Zapraszamy też tych, którzy podejrzewają, że ktoś z ich otoczenia doświadcza przemocy w rodzinie, ale także tych, którzy nie zetknęli się z przemocą, ale chcą podnieść swoją wiedzę z zakresu tego, czym jest przemoc w rodzinie i jakie są prawa i możliwości wsparcia osoby jej doświadczającej – tłumaczy Aleksandra Mosiołek, dyrektorka CPK Oddział w Gdańsku.

Warsztaty odbędą się w sobotę w Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku przy ul. Gdyńskich Kosynierów 11 (I piętro, sala konferencyjna). Poprowadzi je radca prawny Izabela Duczyńska. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Aby się zgłosić, należy do 16 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny w internecie.

Na warsztat można zapisać się również dzwoniąc do biura CPK (tel. 58 341 79 15), pisząc na adres e–mail (cpkgdansk@gmail.com) lub osobiście w biurze CPK w Gdańsku.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m. in.  czym jest przemoc w rodzinie oraz jak powinna wyglądać pierwsza pomoc i formy dalszej pomocy, gdy ona wystąpi. Poznają też prawne zasady postępowania wobec osób dotkniętych przemocą oraz wobec jej sprawców. Będzie również mowa o postępowaniu w ramach procedury „Niebieskiej Karty” i środkach izolacji sprawcy stosowanych w postępowaniu cywilnym oraz w postępowaniu karnym. Radca przedstawi także prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu karnym oraz skupi się na dziecku jako ofierze przemocy. Uczestnicy usłyszą, jak wygląda praktyka sądowa i poznają wybrane orzeczenia.

Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na portalu Facebook.

Warsztat organizowany jest w ramach projektu CPK w Gdańsku Prawa Kobiet na 100–lecie Praw Wyborczych Polek.

  Anna Mizera–Nowicka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18119 

Print Friendly, PDF & Email