Gdańsk: Dowóz osób niepełnosprawnych na wybory

Gdańsk: Dowóz osób niepełnosprawnych na wybory
Fot. Adminstrator

Prezydent Miasta Gdańska informuje o możliwości dowozu osób niepełnosprawnych, chcących wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Rady Miasta Gdańska, do Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz na Prezydenta Miasta Gdańska w dniu 21 października 2018 roku, a mających problem z dotarciem do lokalu wyborczego.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłaszać potrzebę dowozu od dziś tj. od poniedziałku 15 października do 21 października do godz 19.00, dzwoniąc pod numer 58 52 44 500 lub wysyłając wiadomość na adres kontakt@gdansk.gda.pl. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego (i z powrotem) mogą zmówić wszystkie osoby, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Dowóz zapewniamy samochodami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych, a pomoc w dojściu od samochodu do lokalu wyborczego i domu, będą świadczyć wyznaczeni pracownicy.

Przypominamy, że istnieje możliwość dowozu także osób starszych mających problem z poruszaniem się, które z powodu samotności (braku rodziny czy znajomych) nie mogą same dotrzeć do lokalu wyborczego. Takie zgłoszenia są weryfikowane telefonicznie przez koordynatorów Gdańskiego Centrum Kontaktu.

Pracownicy GCK, w dniu wyborów będą telefonicznie potwierdzić potrzebę skorzystania z dowozu.

  Jędrzej Sieliwończyk Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19042 

Print Friendly, PDF & Email