Fundacja Neuca dla Zdrowia ponownie dla seniorów

Fundacja Neuca dla Zdrowia ponownie dla seniorów

Już 19 października seniorzy ponownie będą mogli się spotkać na organizowanej przez Fundację Neuca dla Zdrowia – Akademii Zdrowia Seniora. Tegoroczna – V edycja wydarzenia będzie naprawdę wyjątkowa!

Podobnie jak w ubiegłym roku, seniorzy spotkają się w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa na Rynku Staromiejskim. Organizatorzy podkreślają, że ze względu na jubileuszowy charakter Akademii zaprosili wyjątkowych gości. Wszyscy zebrani zostaną przywitani przez Prezydenta Miasta Torunia – Michała Zaleskiego, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Następnie swój wykład wygłosi dr n. farm Piotr Merks – wykładowca na Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i ekspert w branży farmaceutycznej. Opowie m.in. o zjawisku wielolekowości – czym jest i dlaczego ma istotny wpływ na zdrowie seniorów?

– Wielolekowość, lub fachowo – polipragmazja – jest coraz poważniejszym problemem. Seniorzy przyjmują od kilku do kilkunastu leków dziennie dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieli jak je stosować, jak przechowywać i co zrobić z przeterminowanym produktem. Edukacja w tej kwestii jest bardzo ważna bo wyedukowany pacjent przyjmuje leki odpowiedzialnie i w przypadku problemów zgłasza się po pomoc do lekarza czy farmaceuty. Nie leczy się na własną rękę – mówi Bogusława Golus-Jankowska z Fundacji Neuca dla Zdrowia.

Poza sporą dawką wiedzy seniorzy będą mogli zweryfikować zawartość swoich apteczek. Fachowcy z Collegium Medicum w Bydgoszczy sprawdzą, czy przyjmowane przez seniorów preparaty są bezpieczne, czy mają właściwą datę przydatności i czy nie ma wśród nich produktów niewiadomego pochodzenia.

Po części merytorycznej dla seniorów została przygotowana część artystyczna. Na scenie wystąpi gwiazda polskiej estrady – Eleni. Ta znana artystka greckiego pochodzenia koncertowała na wielu scenach Europy, USA, Kanady czy Australii. Wydała ponad dwadzieścia albumów i niewątpliwie jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek polskiej sceny muzycznej.

Aby wziąć udział w „Akademii Zdrowia Seniora” należy wcześniej zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu: 512 745 323, między godzinami 9:00 – 15:00. Wstęp jest bezpłatny a dla każdego uczestnika przewidziano ciekawe poradniki poświęcone tematyce zdrowotnej i drobne upominki.

Więcej informacji na temat działań Fundacji znajduje się na stronie: www.fundacjaneuca.pl.

Źródło: powiattorunski.pl