Francuska młodzież ze spektaklem w MDK-u

7 i 8 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury z gościnnymi występami będzie przebywać 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Alberville we Francji. Młodzież reprezentuje stowarzyszenie ACAMTARE założone przez rodziców utalentowanych artystycznie dzieci. Goście przedstawią spektakl muzyczny „5 kobiet”.

Spektakle odbędą się 7 i 8 kwietnia o godz.12.00. MDK zaprasza na nie nie tylko uczniów klas prowadzących naukę języka francuskiego, ale wszystkich zainteresowanych . Pierwszego dnia pobytu francuskich gości o godz.15.oo uczestnicy zajęć teatralnych MDK przedstawią własny spektakl „Buntuję się, więc jestem” przygotowany w oparciu o teksty nadesłane na konkurs poetycki pod tym samym tytułem.

Drugiego dnia, we wtorek, odbędą się dla obu grup młodzieży warsztaty teatralne prowadzone przez Ninę Dziwniel- Stępka. Tygodniowy okres pobytu w rejonie Elbląga goście wykorzystają na poznanie światowej klasy zabytków Malborka, Fromborka, Gdańska, a także Muzeum w Sztutowie. Stowarzyszenie ACAMTARE zaprosiło na rok 2010 grupę teatralną MDK do Alberville, gdzie odbędą się Międzynarodowe Teatralia z udziałem 15 krajów Europy i Ameryki .
  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3496

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.