Francja: Kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem – 13 072 osoby

Francja: Kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem – 13 072 osoby
Fot. Pixabay

Po raz trzeci w ciągu sześciu dni zanotowano we Francji w środę powyżej 13 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. W ostatniej dobie wykryto ich 13 072. Łącznie od wybuchu pandemii zakażonych zostało 481 141 osób – poinformowało w środę wieczorem francuskie ministerstwo zdrowia.

W ciągu ostatnich 24 godzin na COVID-19 zmarły w szpitalach i domach opieki 43 osoby. Łącznie do tej pory z powodu COVID-19 życie straciło 31 459 osób.

Obecnie hospitalizowanych jest „prawie 6 tysięcy zakażonych, z których 100 znajduje się na reanimacji” – podał resort zdrowia.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną francuski rząd ogłosił w środę nowe restrykcje – zamknięto całkowicie bary i restauracje w Marsylii, a 11 metropolii, w tym Paryż, postawiono w stan podwyższonej gotowości.

Ze względu na niepokojące rozprzestrzenianie się koronawirusa metropolia Aix-Marsylia na południowym wschodzie i Gwadelupa na Karaibach zostały umieszczone w „strefie maksymalnego alertu” – poinformował francuski minister zdrowia Olivier Veran podczas konferencji prasowej.

Ten poziom alertu, poprzedzający stan zagrożenia zdrowia, prowadzi do całkowitego zamknięcia barów i restauracji, czego obawia się sektor już bardzo osłabiony przez koronawirusa wiosną. Oprócz tego w jedenastu innych metropoliach, w tym w Paryżu, nakazano zamknięcie barów o godzinie 22:00, a także ograniczono zgromadzenia do 1000 osób, wobec 5000 obecnie.

– Sytuacja stale się pogarsza – ostrzegł minister Veran. Wszystkie wskaźniki w związku z epidemią od wielu dni są we Francji coraz gorsze.

– Jest jeszcze czas na działanie, podejmowane przez nas środki mają na celu wyrwanie się z tej trajektorii – powiedział, wzywając Francuzów do przestrzegania dystansu społecznego i powstrzymania się od organizowania licznych spotkań na kolacji z rodziną lub przyjaciółmi.

Print Friendly, PDF & Email