Finał WOŚP coraz bliżej

Finał WOŚP coraz bliżej

Zagrają w wielu miejscach Polski, Europy, a nawet i świata. Także w Elblągu będzie można spotkać czerwone serduszka, wolontariuszy i ciekawe aukcje. Cel? Zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Do finałowego grania pozostało już tylko dwa dni. W tym roku WOŚP zagra 13 stycznia. W elbląskim sztabie WOŚP trwają ostatnie przygotowania do wielkiego finału.

Na początku grudnia ruszyła zbiórka fantów na licytacje. Jak zaznaczają organizatorzy, przekazać można niemal wszystko (zabawki, gry, słodycze, przedmioty okolicznościowe, upominki, gadżety, książki, koszulki, płyty itd.), a także usługi np. kosmetyczne, motoryzacyjne, fotograficzne itp.

Fanty zbierane są w dwóch miejscach. Dostarczyć je można do Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka 34 (w sekretariacie, pon-pt, godz. 9:00-17:00) lub do Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17/26 (pon-pt, godz. 9:00-16:00) aż do dnia finału.

Licytacje przedmiotów, które już zostały przekazane, trwają. Do wylicytowania są najróżniejsze przedmioty od drewnianego stolika przez naszyjniki, bransoletki, vouchery, maskotki po koszulkę z autografami lekkoatletów. Licytować można na stronie internetowej wosp-elblag.pl/aukcje. Wszystkie aukcje zakończą się automatycznie 14.01.2019r. o godz. 10:00. Wylicytowane przedmioty można będzie odebrać w biurze sztabu w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu przy ul. Korczaka 34.

W tym roku po raz kolejny wraz z elbląskim WOŚP zagra C.H Ogrody. Z racji tego, że niedziela jest dniem wolnym, granie w Ogrodach rozpocznie się w sobotę (12 stycznia). Na tych, którzy zdecydują się przybyć tego dnia do centrum handlowego, będą czekały m.in. licytacje, występy muzyczne i pokaz iluzjonisty Karola Sanettiego.

Niedzielne elbląskie ganie rozpocznie się o godz. 14:00. Wtedy też wystartują pierwsze licytacje, które będą prowadzone w przerwach między występami. Na scenie pojawią się Konrad Pałasz, Blind Box, dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, Paweł Marchel, Tomasz Steńczyk z zespołem i Baranovski. Tradycyjnie światełko do nieba powędruje o godz. 20:00. Kwadrans wcześniej planowane są oficjalne wystąpienia organizatorów i partnerów tegorocznego finału WOŚP.

Celem 27. Finału będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W trakcie poprzedniego 26. Finału WOŚP w Elblągu zebrała 386 903,15 zł, pobijając tym samym rekord ustanowiony podczas 25. Finału. Czy i tym razem serca elblążan będą na tyle hojne, by ubiegłoroczny rekord pobić? Przekonamy się niebawem.

MM

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.