Film na weekend: Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Film na weekend: Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Poruszający, skłaniający do refleksji film w reżyserii Marka Koterskiego to jedna z odsłon życia Adasia Miauczyńskiego, tym razem przedstawiona z perspektywy syna.

Adam Miauczyński – bohater cyklu filmów Marka Koterskiego –  zawsze jest przedstawiany jako neurotyczny, sfrustrowany polski inteligent, któremu „nie wyszło w życiu”. W tej odsłonie bohater (Andrzej Chyra i Marek Kondrat) to walczący z uzależnieniem od alkoholu wykładowca kulturoznawstwa, który pije „od zawsze”. Żyje z żoną, której nigdy nie kochał, i synem, którego – choć nie chciał, wierząc, że jego pojawienie się na świecie zmarnuje mu karierę – wielbi ponad wszystko. Miłość do dziecka motywuje Adama do porzucenia alkoholu, jednak za każdym razem przegrywa z nałogiem.

„Wszyscy jesteśmy Chrystusami” to relacja z życia rodziny, przestawiona z perspektywy uzależnionego od narkotyków Sylwka (Michał Koterski). Film jest opowieścią o wielkim strachu, ale i o ogromnej miłości: trudnej i wymagającej ogromnego poświęcenia, pełnej wyrzeczeń, niespełnionej. Można go obejrzeć w niedzielę o 00:45 na kanale Stopklatka TV.

https://www.youtube.com/watch?v=NTMua50vftA

Fot. materiały prasowe

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16607