Film na weekend: Dzień Świra – piekło szarej codzienności

Film na weekend: Dzień Świra – piekło szarej codzienności

Poczucie bezsensu życia i nieumiejętność odnalezienia się w rzeczywistości utrudniają Adasiowi Miauczyńskiemu odnalezienie spokoju. Gorzka komedia w reżyserii Marka Koterskiego wróci na ekrany telewizorów już w niedzielę.

Adaś Miauczyński to znana polskim widzom  postać targanego wątpliwościami inteligenta. W „Dniu Świra” w rolę głównego bohatera wcielił się znakomity Marek Kondrat.

Ukazując jeden dzień z życia rozwiedzionego polonisty, reżyser Marek Koterski pokazuje piekło, jakie stworzył i w jakim żyje Adaś Miauczyński. Bohater nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości, nawiązać bliskiej relacji z rodziną, cieszyć się życiem. Miauczyński, dręczony przez własne natręctwa i szarą codzienność, funkcjonuje w poczuciu bezsensu. Jest nieszczęśliwy, a rzeczywistość go przytłacza.

Gorzka komedia Koterskiego to studium psychologicznym nie tylko bohatera filmu, ale też polskiego społeczeństwa. W „Dniu świra” rozłożono na czynniki pierwsze psychikę sfrustrowanego człowieka, który swoją opowieścią pokazuje absurdy otaczającego go świata.

Film można obejrzeć w niedzielę o 22:45 na stacji Kino Polska.

https://www.youtube.com/watch?v=XJIuMmrJ5fk

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16487