Festiwal PLANETE DOC REVIEW

Festiwal PLANETE DOC REVIEW

Już za dwa dni, 8 maja, rusza najważniejsze forum filmu
dokumentalnego w Polsce. Pięć polskich filmów znalazło się w głównych konkursach festiwalu. W czasie Planete Doc Review odbędą się także 4 premiery światowe.
Wszystkie prezentowane filmy zagraniczne w konkursach to premiery polskie.

Festiwal filmowy Planete Doc Review odbędzie się w dniach 8-17 maja w warszawskiej Kinotece oraz w 19 innych miastach i w 21 kinach w dniach 8-10 maja w ramach Weekendu z cyfrowym Planete Doc Review. Taki weekend z dokumentem spędzić będzie też można w kinie Światowid-Kameralne.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się przyłączyć do tak ciekawej akcji promującej produkcje dokumentalne – mówi Natalia Klonowska z kina „Światowid”. – Warto dodać, że jej poprzednia edycja jest laureatem tegorocznej nagrody PISF w kategorii Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe.

Dodajmy, że wśród nominowanych był też elbląski DKF.

– Nie otrzymaliśmy nagrody, ale sam fakt, że byliśmy nominowani był dla nas dużą nobilitacją – dodaje Natalia Klonowska.

W tym roku po raz pierwszy w Polsce festiwal filmowy PLANETE DOC REVIEW dostępny będzie w tym samym czasie w całym kraju, także w kinie Światowid w Elblągu. PLANETE DOC REVIEW stał się jedną z najpopularniejszych imprez filmowych w kraju – w zeszłym roku zebrał 23 tys. widzów Prezentuje najlepsze kinowe filmy dokumentalne z całego
świata.

W dniach 8-10 maja, w ramach Weekendu z Cyfrowym Planete Doc Review, w „Światowidzie” filmy wyświetlane będą za pośrednictwem kina internetowego iplex.pl. Podczas imprezy widzowie zdecydują też, który z 10 wyświetlanych filmów otrzyma Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

– Nagroda ta będzie wyborem wielkiej wspólnoty miłośników dobrego
filmu i ludzi ciekawych świata – czyli Państwa! – zachęca do udziału w przedsięwzięciu i głosowaniu Natalia Klonowska. – Wystarczy zaznaczyć najciekawszy film na specjalnym kuponie konkursowym i wrzucić go do oznaczonej urny w kinie.

Program filmowy Weekendu z cyfrowym Planete Doc Review:

Kino Światowid – Kameralne:

08.05. 2009:
18.00 Zaróbmy jeszcze więcej
20.00 Kultura Remixu

09.05.2009:
14.00 Big John – zapaśnik po norwesku
16.00 7915 km
18.00 Wiek głupoty

10.04.2009:
14.00 Królik po berlińsku
16.00 Nawiedzenie
18.00 Yes-Meni naprawiają świat
20.00 Ślepy los
Cena biletu: 40 zł karnet na 10 filmów 8 zł (pojedynczy film)

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3640