Facebook wprowadza nakładki na zdjęcia profilowe promujące szczepienia przeciwko COVID-19

Facebook wprowadza nakładki na zdjęcia profilowe promujące szczepienia przeciwko COVID-19
Fot. Tobias Dziuba / Pexels

Facebook ogłosił udostępnienie użytkownikom nowych, propagujących szczepienia przeciwko COVID-19 nakładek na zdjęcia profilowe. Dzięki nim osoby korzystające z platformy będą mogły pokazać swoje wsparcie dla kampanii szczepień i zachęcić do nich innych – informuje firma.

– Wiemy, że ludzie chętniej się zaszczepią, jeżeli zobaczą, że zrobiło to wiele osób, którym ufają – podkreśla Facebook w czwartkowym komunikacie.

Nakładki o treści m.in. „szczepmy się” lub „zaszczepiłem się przeciwko COVID-19” zostały opracowane we współpracy z ministerstwem zdrowia USA i amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Podobne nakładki przeznaczone dla użytkowników w Wielkiej Brytanii powstały już przy udziale brytyjskiej publicznej służby zdrowia NHS. – W ciągu zaledwie kilku tygodni jedna czwarta użytkowników Facebooka w Wielkiej Brytanii zobaczyła przyjaciela lub członka rodziny używającego tej szczepionkowej nakładki – zaznacza firma.

Facebook podkreśla, że będzie dalej współpracować z światowymi organizacjami zajmującymi się zdrowiem i władzami poszczególnych państw w rzetelnym informowaniu o pandemii i szczepionkach przeciwko COVID-19. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email