Elblążanie podarowali dzieciom ponad 2 tony żywności

Elblążanie podarowali dzieciom ponad 2 tony żywności

W zbiórce „Podziel się Posiłkiem”, przeprowadzonej w ramach ogólnopolskiej akcji firmy DANONE i Federacji Polskich Banków Żywności w dniach 25 i 26 września, w Elblągu zebrano około 2,3 ton produktów spożywczych, które trafią do placówek opiekujących się dziećmi z rodzin potrzebujących wsparcia.

BANK ŻYWNOŚCI W ELBLĄGU SERDECZNIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, WOLONTARIUSZOM I SPONSOROM.

Bank Żywności w Elblągu organizował zbiórkę we współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie. Zbiórka miała miejsce w sklepach sieci Biedronka i w supermarkecie E’Leclerc. Wśród zebranych produktów najwięcej było cukru, mąki, makaronu, ryżu i płatków zbożowych. Było też mleko i soki owocowe, olej i margaryna, konserwy mięsne i rybne, sporo budyni, kisieli i dżemu, natomiast wyjątkowo mało słodyczy.

Już w tym tygodniu żywność ta powędruje do świetlic socjoterapeutycznych, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, placówki dla dzieci niepełnosprawnych na ul. Kasprzaka.

W organizacji zbiórki pomogli: Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej, Środowiskowy Hufiec Pracy, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, wolontariusze z gimnazjum nr 9, Zespołu Szkół Gospodarczych, Zespołu Szkół Handlowych, Liceum Ogólnokształcącego nr 4 oraz stali wolontariusze Banku Żywności.

Niezbędnych środków transportu bezpłatnie użyczyli:
Spółdzielnia Niewidomych ELSIN,
Zarząd Zieleni Miejskiej.

Bank Żywności serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zbiórki a także kierownictwom sklepów, w których zbiórka miała miejsce.

Dziękujemy także wszystkim Darczyńcom, którzy okazali serce i podzielili się z potrzebującymi.   Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4266