Elbląskie Święto Muzyki na ulicach Starego Miasta

Elbląskie Święto Muzyki na ulicach Starego Miasta
Zapraszamy do wspólnej zabawy

W piątek 21 czerwca wszyscy elbląscy melomani będą mieli niecodzienną okazję posłuchać różnych gatunków granych na żywo i mechanicznie na ulicach, skwerach i zaułkach Starego Miasta w Elblągu. Od godz. 16:00 trwać będzie Elbląskie Święto Muzyki organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest.

Na całym świecie 21 czerwca obchodzone jest Święto Muzyki. To wyjątkowy dzień, kiedy muzyka i muzycy wychodzą na ulice, by wspólnie z przechodniami, często przypadkowymi, cieszyć się niesamowitą radością, jaką daje kontakt z muzyką, szczególnie grana na żywo, przeżywaną w towarzystwie innych wrażliwych posiadaczy organów słuchowych.

Udział w wydarzeniu biorą zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Nie ma szczególnego wyróżniania gatunków, stylów, odmian, instrumentów i ubioru. Usłyszeć można wszystko, co jest muzyką i darowane jest przechodniom przez artystów biorących udział w imprezie.

W Elblągu nie ma bogatych tradycji ulicznego grania, bo i ulice Starego Miasta często bywają w ciągu dnia puste. W ten szczególny dzień członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? postanowili jednak włączyć się w obchody muzycznego święta i przygotować mieszkańcom muzyczne atrakcje. Elbląskie obchody rozpoczną się o godz. 16:00

Na staromiejskich ulicach zabrzmi jazz, klasyka, śpiew acapella i inne odmiany. Działać będa dwa stanowiska DJskie (soul/funk oraz mieszanka współczesnej elektroniki i starych hitów z lat 50-tych). Na Bulwarze Zygmunta Augusta pomiędzy mostami przygotowana będzie Strefa Animacji dla dzieci, gdzie będzie można wyżyć się plastycznie lub zrobić fantastyczne wianki.

Cała akcja planowana jest z wykorzystaniem jedynie niezbędnego minimum nagłośnienia, spodziewać się więc należy raczej akustycznych brzmień i w miarę możliwości nieuciążliwych dla kogokolwiek wzmocnień dźwięku.

Około godz. 20:00 planowany jest finał imprezy na terenie Centrum Sztuki Galeria EL (ul. Kuśnierska 6), gdzie do wspólnego jam sessions zaprosimy uczestników imprezy.

Spodziewany jest udział co najmniej kilkunastu, może kilkudziesięciu muzyków – w tym zaproszonych gości z innych miast oraz oczywiście przedstawicieli muzycznych środowisk elbląskich. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Jeżeli jesteście muzykami, gracie na instrumentach, śpiewacie i macie ochotę dołączyć do naszej wesołej kompanii – zapraszamy do kontaktu: skcojest@gmail.com. Znając logistyczne szczegóły przedsięwzięcia podpowiemy gdzie i kiedy najlepiej się ulokować.

A wszystkich Elblążan i turystów zachęcamy do spacerów po elbląskim Starym Mieście – zawsze, ale szczególnie 21 czerwca. Muzyka łączy, połączmy się więc razem świętując ten dzień w Elblągu!

Szczegółowych informacji co do planowanego przebiegu imprezy można zasięgać kontaktując się z organizatorami skcojest@gmail.com oraz telefonicznie 502302110.

Impreza dofinansowana jest ze środków UM w Elblągu.

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Print Friendly, PDF & Email