Elbląski Szpital Wojewódzki ma świeżo wyremontowaną salę podwyższonego nadzoru kardiologicznego

Elbląski Szpital Wojewódzki ma świeżo wyremontowaną salę podwyższonego nadzoru kardiologicznego
Fot. Adminstrator

W oddziale Kardiologii z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oddano do użytku dwie wyremontowane sale podwyższonego nadzoru kardiologicznego na 6 stanowisk. Inwestycja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fundacji „Zdrowe Serce”, która ofiarowała na ten cel 125 tys. złotych. Wkład własny szpitala wyniósł 20 tys. złotych.

Prace remontowe dotyczyły robót elektrycznych, m.in. wymiana instalacji elektrycznej i telefonicznej, wykonanie oświetlenia przyłóżkowego i sufitowego, montaż plafonów oraz robót budowlanych, w tym: roboty tynkarskie, malowanie, żaluzje zewnętrzne i zasłony intymne, wymiana posadzki i glazury.

Fundacja „Zdrowe Serce” z Elbląga jest organizacją pożytku publicznego, która od kilku lat ściśle współpracuje z elbląskim Szpitalem Wojewódzkim, przeznaczając część uzyskanych środków z 1%  na rozwój Oddziału Kardiologii. Od 2006 roku elbląski szpital otrzymał od Fundacji ponad 280 tys złotych, które przeznaczono na zakup łóżek rehabilitacyjnych na łączną kwotę 65 tys złotych, dopłaty do zakupu echokardiografów (67 tys złotych) i aparatów EKG (9,5 tys. złotych).

– Pieniądze, które zdobywa Fundacja „Zdrowe Serce” to „drożdże” do wypieku specyficznego chleba w postaci nowego sprzętu, dzięki któremu nasi pacjenci mogą się leczyć – mówił podczas konferencji lek. Zygfryd Reszka, ordynator Oddziału Kardiologii z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym Wojewódzkiego Szpitala w Elblągu. Jesteśmy jej ogromnie wdzięczni, że nas wspiera i czyni nas jeszcze lepszymi fachowcami w dziedzinie kardiologii – podkreślał ordynator.

W ciągu roku na oddział trafia ok. 4 tys pacjentów z różnymi schorzeniami kardiologicznymi. W 2008 r. prawie 1,1 tys. pacjentów poddało się zabiegowi koronarografii, a ponad tysiąc pacjentów skorzystało z zabiegu koronaroplastyki. Tylko w tym roku 155 pacjentom wszczepiliśmy rozruszniki serca. Od 2002 r. 1043 pacjentów otrzymało stymulatory tego narządu.

Obecnie Oddział Kardiologii spełnia wszelkie procedury kardiologii i kardiologii inwazyjnej. Tylko od lutego 2009 roku wykonano 19 zabiegów wszczepienia defibrylatorów,  14 zabiegów polegających na stymulacji resynchronizującej, czyli pobudzaniu układu krążenia o osób z przewlekłą niewydolnością serca, a także 97 zabiegów ablacji, czyli tzw. leczenia elektrofizjologicznego.

Na zdjęciu: od lewej – lek. Zygfryd Reszka, ordynator Oddziału Kardiologii z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym, Antoni Borowski, Prezes Fundacji ”Zdrowe Serce” i pacjent Oddziału Kardiologii.   AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4451

Print Friendly, PDF & Email