Elbląscy lekarze na prestiżowej konferencji w USA

Elbląscy lekarze na prestiżowej konferencji w USA

Dr med. Andrzej Badzio i dr med. Piotr Winczura – lekarze Centrum Radioterapii w Elblągu uczestniczyli w prestiżowej konferencji ASTRO (American Society for Radiation Oncology) w USA.

ASTRO to konferencja organizowana dorocznie przez Amerykańskie Towarzystwo Radioterapii. Obecnie jest najważniejszym światowym spotkaniem onkologów radioterapeutów oraz innych specjalistów zajmujących się leczeniem nowotworów. W tym roku zorganizowana została w Teksasie, w San Antonio. Uczestniczyło w niej około 11 tysięcy osób.

– Podczas konferencji prezentowane są najistotniejsze prace naukowe i osiągnięcia radioterapii z całego świata – mówi dr Andrzej Badzio – W ciągu pięciu dni mieliśmy szansę zapoznać się z najnowszymi badaniami, uczestniczyć w wykładach, warsztatach i sesjach naukowych.

Konferencja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie wszyscy lekarze jednak mogą w niej uczestniczyć, dlatego w wielu krajach organizowane są spotkania naukowe, podczas których prezentowane są najważniejsze doniesienia z ASTRO. Spotykają się wtedy onkolodzy, radioterapeuci, chirurdzy, onkolodzy kliniczni, fizycy medyczni, technicy medyczni, lekarze medycyny paliatywnej oraz inni specjaliści zajmujący się pacjentami onkologicznymi. W tym roku konferencja PO ASTRO odbędzie się w Łodzi. Dr med. Andrzej Badzio wygłosi 20 listopada wykład na temat nowotworów płuc.

 

  Anna Kleina Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13190