Elbląg: Ziołowe lato w bibliotece – dogrywka

Elbląg: Ziołowe lato w bibliotece – dogrywka

W piątek, 14 września, o godz. 11.00 (sala „U św. Ducha”) odbędzie się dodatkowe spotkanie w ramach cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Ci, którzy zdecydują się przybyć, lato pożegnają z Barbarą Bukowską, która poprowadzi warsztat kulinarny „Marchew po mazursku, lody bananowe”.

Barbara Bukowska to dietetyczka, nauczycielka z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Elblągu, doskonale znana uczestnikom ziołowych spotkań w bibliotece.

„Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016 organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej. W tym roku przez osiem wakacyjnych czwartków w bibliotece odbywały się wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej oraz zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce. Na każdym spotkaniu sala „U św. Ducha” była pełna. Dla miłośników cyklu organizatorzy mają niespodziankę – w piątek, 14 września, w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się jeszcze jedno spotkanie. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów. Projekt jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg w ramach projektu „Lato pełne ziół”.

Fot.: nadesłana

  Aleksandra Buła Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18761