Elbląg: Zdrowo na ludowo zaczęły się wakacje w OREW

Elbląg: Zdrowo na ludowo zaczęły się wakacje w OREW

Wakacje w Ośrodku Rewalidacyjno–Edukacyjno–Wychowawczym zaczęły się zdrowo na ludowo. Pod takim hasłem odbywał się rodzinny piknik integracyjny na zielonym terenie ośrodka. Współorganizatorem pikniku była Zagroda Edukacyjna „Ziołowy Dzbanek”.

Ludowe stroje, wychowawczynie w wiankach z polnych kwiatów, stoiska z rozmaitymi zajęciami, dojna krowa, punkt fryzjerski – było w czym wybierać. Sztuczna krowa, która wyglądała jak żywa, a z jej wymion leciało prawdziwe mleko – miała największe powodzenie, zwłaszcza wśród najmłodszych. Można też było zrobić samemu masło lub dzbanek z gliny, obejrzeć plastry z miodem wyjęte z ula. Ci bardziej leniwi poddawali się zabiegom fryzjerek i wizażystek, a ci, których rozpierała energia, tańczyli w rytm skocznej muzyki. Wszystkie te atrakcje przygotowała Zagroda Edukacyjna „Ziołowy Dzbanek” ze wsi Sąpy w gminie Młynary, która prowadzi takie zajęcia w swoim gospodarstwie dla dzieci i młodzieży, zaprasza też do ziołowego ogrodu i minizoo.

W przygotowaniach do zabawy brali też udział wychowankowie OREW. Drugim tematem tegorocznego pikniku był recykling. Na tarasie ośrodka można było podziwiać kolorowe zwierzaki wykonane z odpadów, w ramach konkursu „Recykling zwierzę ze śmieci”. Podziw wzbudziły także pomysłowe stroje na pokazie mody ekologicznej.

Na pikniku bawili się też uczestnicy warsztatów terapii zawodowej i środowiskowego domu samopomocy, rodziny i opiekunowie. Wszyscy rozjadą się na wakacje i urlopy pamiętając o tym, żeby się zdrowo odżywiać i niczego nie marnować.   

  Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16013