Elbląg: Zdrowa aktywność dla każdego

Elbląg: Zdrowa aktywność dla każdego

Centrum Tańca „Promyk” z myślą o popularyzacji aktywnego wypoczynku, przygotowało serię spotkań i zajęć skierowanych do dzieci oraz seniorów. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu – spotkania z tańcem towarzyskim, a dla starszych mieszkańców Elbląga – zajęcia fitness. Odbywać się one będą cyklicznie do końca roku. Działania prowadzone są w celu zaszczepienia, u osób w różnym wieku, zdrowego stylu życia i zamiłowania do aktywności fizycznej.

Zajęcia z tańca towarzyskiego korzystnie wpływają na rozwój fizyczny i intelektualny dzieci. Młodzi ludzie, którzy systematycznie utrwalają kroki i układy taneczne, jednocześnie pracują nad prawidłową postawą ciała, koordynacją ruchową, a także kształtują swoją osobowość oraz pewność siebie i poczucie własnej wartości.

W tym roku, z tańcem towarzyskim, spotykać się będą uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 12. Zajęcia będą raz w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne. W sumie zrealizujemy około 30 godzin zajęć. Taka ilość spotkań pozwoli dzieciom zdobyć umiejętności na takim poziomie, aby na koniec grudnia zaprezentować się na turnieju, który odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Z myślą o seniorach, których w naszym mieście nie brakuje, „Promyk” przygotował zajęcia również dla nich. Aby poprawić ich sprawność fizyczną, kondycję i ogólne samopoczucie prowadzimy cotygodniowe zajęcia fitness 60+. Ćwiczenia te pozytywnie wpływają na układ krążenia i oddechowy. Aktywność fizyczna może nie tylko wspomóc wydolność organizmu, ale również zmniejszyć skutki demencji, wyeliminować stres, depresję i poprawić zdolności umysłowe. Ruch to zdrowie, dlatego też jesteśmy otwarci dla osób, które tego zdrowia potrzebują najbardziej.

Pierwsze w zajęcia odbyły się już w ubiegły czwartek. Obydwie formy poprowadziła wykwalifikowana instruktorka tańca towarzyskiego – Paulina Czyżyk.

Działanie realizowane jest w ramach zadania „Aktywność sportowa = zdrowie” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.

  Paula Radzikowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18826